У 2014 році Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відзначив 75-річний ювілей. Із відкриття обласного методичного кабінету в 1939 році розпочалася історія сучасного вищого навчального закладу, який десятиліття за десятиліттям виконував у регіоні важливу місію розвитку педагогічної культури, майстерності, творчості.

Сьогодні в Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти накопичено колосальний досвід підвищення кваліфікації керівників і педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, щорічно розробляється понад 100 варіантів навчальних планів, постійно впроваджуються інноваційні технології післядипломної педагогічної освіти (науково-методичний супровід, технопарк для вчителів, опорний конспект, мережі професійної взаємодії тощо).

За останні роки ЛОІППО присвоєно Почесне звання «Лідер сучасної освіти», звання лауреата в номінаціях «Інновації у вихованні молоді» та «Інновації в післядипломній освіті дорослих», відзначено Гран-прі за інноваційну педагогічну, наукову та міжнародну діяльність.

Результати багаторічної інноваційної діяльності закладу в галузі післядипломної освіти представлено на Міжнародних виставках (40), на яких Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти нагороджено золотими й срібними медалями (Четверта, Третя, Друга міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти», Четверта, Третя, Друга виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті»).

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – єдиний з луганських вишів, який взяв участь у Шостій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти–2015». За результатами рейтингового виставкового конкурсу Луганському ОІППО присвоєно звання «Лідер післядипломної освіти України» з нагородженням Гран-Прі.

Спираючись на педагогічний, науковий, творчий досвід попередників, колектив інституту в 2014-2015 н. р. році збагатив історію розвитку навчального закладу новими здобутками. Більшість із прогнозованих результатів діяльності інституту досягнуто, за винятком тих, очікування від яких припали на час проведення АТО і які унеможливились у зв’язку з переведенням Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та організацією роботи закладу за межами м. Луганська.

Згідно з наказом Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації № 36 від 20.10.2014 року ЛОІППО переведено з м. Луганськ у м. Сєвєродонецьк Луганської області, на територію, контрольовану українською владою. Наразі ЛОІППО працює за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 111, Сєвєродонецька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14.