Організатори проекту: Українська Миротворча школа, Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток».

Координатори в Луганській області:

 • відповідальна за реалізацію проекту – Касьянова Ольга Володимирівна, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО;
 • загальний координатор – Бурім Олена Василівна, старший викладач кафедри управління освітою Луганського ОІППО.
 • дошкільна освіта – Чумак Наталія Олександрівна, методист із дошкільної освіти Луганського ОІППО;
 • початкова освіта – Стрельцова Наталія Михайлівна, методист із початкової освіти Луганського ОІППО.

Загальна інформація

Мета проекту: адаптація, апробація та впровадження інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» в роботу навчальних закладів Луганської області, з метою міжкультурної та гуманітарної освіти, виховання толерантного ставлення дорослих, дітей, учнівської молоді до представників інших національностей та культур, оновлення виховних систем у навчальних закладах.

Форми впровадження:

 1. Творча група педпрацівників навчальних закладів та адаптація робочих зошитів для учнів ЗНЗ до особливостей регіону.
  Програма курсу «Культура добросусідства»для 1 класу ЗНЗ Луганської області «Я, моя сім’я, мої сусіди».
 2. Тренінги, науково-практичні семінари для педагогів з питань особливостей та методики викладання курсу «Культура добросусідства».
 3. Презентація курсу «Культура добросусідства» серед керівників та педпрацівників навчальних закладів області.

Регіони впровадження: Закарпатська, Київська, Львівська, Луганська, Одеська, Харківська, Херсонська, Чернівецька область, а також м. Київ. 

Цільова група проекту: керівники, вихователі ДНЗ та педагоги ЗНЗ (початкова, основна і старша школа). Перелік навчальних закладів Луганської області для впровадження курсу «Культура добросусідства».

Термін реалізації: жовтень 2015 – 2020 роки.

Реалізація проекту: наказ Департаменту освіти і науки Луганської ОДА №134с від 22.04 2016 р. «Про впровадження курсу «Культура добросусідства в навчальних закладах Луганської області».

Узагальнені результати для освітнього сектору Луганської області:

 1. Підготовлені вихователі (140) та вчителі (180) для 18 дошкільних і 16 загальноосвітніх навчальних закладів з методики викладання курсу «Культура добросусідства».
 2. Понад 4 тисячі дітей охоплено навчанням за розробленими курсами.
 3. Усі вихователі ДНЗ та педагоги ЗНЗ курсу «Культура добросусідства» отримають доступ до розроблених ресурсів в електронному вигляді для їх поширення серед інших закладів регіону. 

Оновлена програма курсу «Культура добросусідства», схвалена до використання в освітніх закладах України. Завантажити... 

Лист ІМЗО № 22.1/12-Г-366 від 15.06.2018 «Комплект програм спеціального інтегрованого курсу для ЗЗСО»

Адаптовані та підготовлені до використання робочі зошити до програм курсу «Культура добросусідства». Ознайомитись...


Матеріали VІ Робочої наради (17-19 січня 2019 р.)


Матеріали обласного науково-практичного семінару «Формування громадянської компетентності учнів засобами інтегрованого курсу «Культура добросусідства»               (12 лютого 2019 р.)

 


Шановні колеги!

Розпочався конкурсний відбір на шестиденні семінари-тренінги за програмою «Батьківські збори по-новому» для педагогів КД з дошкілля й початкової школи.

Семінари-тренінги щодо роботи з батьками будуть проводитися в м. Чорноморську Одеської області впродовж шести днів в період з 1 по 9 липня 2019 р. за рахунок коштів проекту, який фінансується Посольством Королівства Норвегії в Україні (буде сплачений проїзд, проживання, харчування і навчання учасників, які будуть відібрані на конкурсній основі за змістом заявки).

Заповнити заявку на участь можна за посиланням  https://forms.gle/bTYbDC1eCxJKTGyt8 до 25 квітня 2019 р. До 10 травня 2019 р. Ви отримаєте відповідь на Вашу електронну адресу про те, чи обрані Ви для участі у семінарах-тренінгах, конкретні дати Вашого шестиденного навчання та необхідну логістичну інформацію. Додаткову інформацію можна дізнатись за елекронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .