Організатори проекту: Українська Миротворча школа, Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток».

Координатори в Луганській області:

• відповідальна за реалізацію проекту – Касьянова Ольга Володимирівна, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО;
  • загальний координатор – Бурім Олена Василівна, старший викладач кафедри управління освітою Луганського ОІППО.
  • дошкільна освіта – Чумак Наталія Олександрівна, методист із дошкільної освіти Луганського ОІППО;
  • початкова освіта – Стрельцова Наталія Михайлівна, методист із початкової освіти Луганського ОІППО.

Загальна інформація

Мета проекту: адаптація, апробація та впровадження інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» в роботу навчальних закладів Луганської області, з метою міжкультурної та гуманітарної освіти, виховання толерантного ставлення дорослих, дітей, учнівської молоді до представників інших національностей та культур, оновлення виховних систем у навчальних закладах.

Форми впровадження:

1. Творча група педпрацівників навчальних закладів та адаптація робочих зошитів для учнів ЗНЗ до особливостей регіону.
    Програма курсу «Культура добросусідства»для 1 класу ЗНЗ Луганської області «Я, моя сім’я, мої сусіди».
  2. Тренінги, науково-практичні семінари для педагогів з питань особливостей та методики викладання курсу «Культура добросусідства».
  3. Презентація курсу «Культура добросусідства» серед керівників та педпрацівників навчальних закладів області.

Регіони впровадження: Закарпатська, Київська, Львівська, Луганська, Одеська, Харківська, Херсонська, Чернівецька область, а також м. Київ.

Цільова група проекту: керівники, вихователі ДНЗ та педагоги ЗНЗ (початкова, основна і старша школа). Перелік навчальних закладів Луганської області для впровадження курсу «Культура добросусідства».

Термін реалізації: жовтень 2015 – 2020 роки.

Реалізація проекту: наказ Департаменту освіти і науки Луганської ОДА №134с від 22.04 2016 р. «Про впровадження курсу «Культура добросусідства в навчальних закладах Луганської області».

Узагальнені результати для освітнього сектору Луганської області:

1. Підготовлені вихователі (140) та вчителі (180) для 18 дошкільних і 16 загальноосвітніх навчальних закладів з методики викладання курсу «Культура добросусідства».
  2. Понад 4 тисячі дітей охоплено навчанням за розробленими курсами.
  3. Усі вихователі ДНЗ та педагоги ЗНЗ курсу «Культура добросусідства» отримають доступ до розроблених ресурсів в електронному вигляді для їх поширення серед інших закладів регіону.