Організатори проекту: Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та Фонду «Інститут Відкритого Суспільства» 

Координатори: 

 • загальний координатор – Байдик Віта Володимирівна, завідувач центру практичної психології та соціальної роботи Луганського ОІППО, кандидат психологічних наук
 • дошкільна освіта –Чумак Наталія Олександрівна, методист із дошкільної освіти Луганського ОІППО.

Загальна інформація

Мета проекту: є забезпечення підтримки дітей внутрішньо переміщених сімей дошкільного і молодшого шкільного віку шляхом використання методик «Коло друзів» і «Лялька як персона: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини» та реалізації міні-проектів, спрямованих на вирішення проблем місцевих громад з активним залученням самих громад.

Форми впровадження:

 1. Навчальні семінари та навчально-практичні тренінги з метою ознайомлення з педагогічними технологіями «Коло друзів» і «Лялька як персона».
 2. Робочі зустрічі учасників проекту з метою розгляду шляхів впровадження педагогічних технологій.
 3. Практичні заняття, на яких представлено принципи роботи методології.
 4. Наставницькі візити до загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

Регіони впровадження:  Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Луганська, Харківська області та м. Київ.

Цільова група проекту: педагогічні працівники та вихованці дошкільних та учні загальноосвітніх навчальних закладів (початкова школа). 

Перелік навчальних закладів Луганської області для впровадження проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах»: 

 • Містківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Сватівської районної ради Луганської області;
 • середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 м. Сєвєродонецька Луганської області;
 • комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 10 Сєвєродонецької міської ради Луганської області;
 • дошкільний навчальний заклад № 4 «Теремок» комунальної форми власності Старобільської районної ради Луганської області. 

Термін реалізації: 01 листопада 2015 р. – 29 грудня 2016 р.

Реалізація проекту: лист ВФ «Крок за кроком» від 22.09.2015 року «Про участь Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей у проекті». 

Узагальнені очікувані результати для освітнього сектору Луганської області:

 • Вихователі дошкільних закладів використовуватимуть методику «Лялька як персона» з метою подолання упередженості, розвитку розмаїття й інклюзії, зміцненню емоційної грамотності та розширенню можливостей дітей дошкільного віку.
 • Учителі початкових класів використовуватимуть методику «Коло друзів» як підхід, розроблений для збільшення участі кожної дитини будь-якого віку, яка відчуває труднощі в школі через особисту кризу, зухвалу поведінку по відношенню до себе або інших.
 • Викладачі, представники обласного центру психологічної служби та методисти ЛОІППО зможуть надавати додаткову методичну підтримку та поширювати методики серед інших закладів області.
 • Видано посібник «Лялька як персона» та «Кола друзів» з досвідом закладів Луганської області, а також успішні історії проекту (кейс-стаді).