30 червня 2017 року на базі дитячого оздоровчого табору «Мрія» Кремінського району Луганської області відбувся тренінг «Формування навичок позитивної комунікації в новому дитячому середовищі».

Організований Луганським ОІППО у співпраці з Сєвєродонецько-Старобільською єпархією та громадською організацією «Громадянський корпус» захід провели Наталія Столбун, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, та Олена Проніна, методистом кафедри управління освітою Луганського ОІППО.

У роботі заходу взяли участь діти віком від 8 до 15 років, представники Луганської, Львівської та Донецької областей, у тому числі діти з сімей переселенців з тимчасово окупованих територій.

На базі Національного університету «Острозька академія» 23–25 червня 2017 року відбувся Перший Усеукраїнський з’їзд педагогів із духовно-морального спрямування за темою «Стан, проблеми й перспективи духовно-морального виховання дітей та молоді в Україні». Учасниками заходу стали народні депутати України, представники різних релігійних церков та конфесій, ректори, викладачі та методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, методисти методичних кабінетів, керівники навчальних закладів, представники обласних, міських та районних управлінь освіти та науки, учителі, що викладають предмети духовно-морального спрямування. Делегатами від Луганської області стали Ганна Савонова, завідувач кафедри управління освітою Луганського ОІППО, та Олена Проніна, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО.

Обласна науково-практична конференція «Концептуальні засади духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді Луганщини» відбулась 09 червня 2017 року в Луганському ОІППО. Захід мав на меті здійснення аналізу стану духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді, розкриття проблеми та окреслення перспектив викладання предметів духовно-морального спрямування в освітніх закладах області.

Учасниками конференції стали небайдужі до проблеми моральності в сучасному світі та духовно-морального виховання молодого покоління представники влади, громадських організацій, науковці, педагогічні працівники, діячі церковної освіти.

Відповідно до Листа МОН України №1/9-354 від 08.07.2016 органам управління освітою обласних, районних, міських (районних у містах) державних адміністрацій, Інститутам післядипломної педагогічної освіти, навчальним закладам повідомляємо: «Останнім часом надходить інформація щодо спроб представниками незареєстрованих відповідно до чинного законодавства релігійних організацій впроваджувати в загальноосвітні навчальні заклади різноманітні духовно-просвітницькі проекти.

Функціонери деяких незареєстрованих релігійних організацій здійснюють спроби легалізувати свою діяльність та проникнути до закладів освіти. Інформуємо, що одним з основних принципів освіти є незалежність освіти від релігійних організацій (стаття 6 Закону України «Про освіту»), пропаганда будь-яких релігійних віровчень у навчальних закладах України не допускається (крім навчальних закладів, заснованих релігійними організаціями)».