Завершився перший этап навчання тренерів щодо роботи з сучасними міжнародними психодіагностичними методиками. Тренінг пройшли 75 психологів інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) та обласних ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти з усієї України. Навчання проходило з 12 по 15 березня 2019 року в місті Києві й було організовано Міністерством освіти і науки України та Фондом Порошенка за участю Європейської групи видавництва тестів «GIUNTI PSYCHOMETRICS».

28 лютого у місті Попасна відбувся перший у Луганській області конкурс «Кращий бізіборд» серед закладів освіти з інклюзивним навчанням Попаснянського району. Захід був проведений за ініціативи КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Попаснянської районної ради спільно з відділом освіти Попаснянської райдержадміністрації та  КУ «Районний методичний центр».

26 лютого на базі Луганського ОІППО відбулось навчання керівників і практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів Луганської області щодо роботи з автоматизованою системою (АС «ІРЦ»). Навчання провів представник проекту ІСУО ТОВ «Нові знання» (один із розробників системи) Роман Івко.

Мета навчання – підвищення ефективності діяльності інклюзивно-ресурсних центрів та застосування єдиних підходів до комплексної оцінки розвитку дітей, створення та ведення реєстрів дітей з особливими освітніми потребами.

08 лютого 2019 року в закладі дошкільної освіти № 5 «Любисток» м. Рубіжного закінчився триденний семінар-тренінг  для  трьох дошкільних закладів освіти, які долучились до проекту «Розвиваємо інклюзивне освітнє середовище в дитячих садках Донецької і Луганської областей». Тренерами виступили методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Наталія Чумак і Любов Галенко.

«Створюємо світ, зручний для всіх» – під таким гаслом 07 лютого 2019 року у  Києві відбувся саміт з Універсального дизайну, організований у межах програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», яка впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) разом з Міжнародною  організацією праці  (МОП)  та  Всесвітньою  організацією  охорони  здоров’я  (ВООЗ) за підтримки Національної асамблеї людей з інвалідністю України.