У рамках естонсько-українського проекту «Підтримка впровадження принципів інклюзивного навчання в рамках концепції «Нова українська школа» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ Естонії та Благодійного фонду Порошенка був проведений міжнародний практичний семінар «Вивчення досвіду Естонської Республіки щодо організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної та загальної середньої освіти», у якому взяли участь представники Луганської області: завідувач обласної ПМПК Ольга Коган та методист Луганського ОІППО Любов Галенко.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 30 березня 2018 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Командний підхід у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» для практичних психологів та вчителів-логопедів, що працюють у групах з інклюзивною формою навчання в закладах дошкільної освіти.

Учасників семінару привітала Віта Байдик, старший викладач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, кандидат психологічних наук, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, та наголосила на необхідності підтримки командою кваліфікованих фахівців дитини з особливими потребами.

Естонські експерти з інклюзивного навчання поділяться своїм досвідом з українськими освітянами – відповідний семінар вони проведуть в Києві в березні. Про це домовилися під час робочої поїздки до Естонії представники делегації МОН України з керівництвом центру освітньої компетенції «Innove».

Фахівці Міністерства також ознайомилися з роботою цього центру. У ньому, зокрема, розробляють методики навчання дітей дошкільного віку, школярів і студентів у закладах освіти та проводять аналітичну роботу для визначення стратегічних напрямів розвитку освітньої галузі в Естонії. Важливим напрямом роботи «Innove» є питання соціалізації та професійної реабілітації осіб з особливими освітніми потребами.

19 лютого 2018 року за підтримки Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка Україна» відбувся семінар «Реалізація Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Луганській області». До складу членів робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Луганській області залучена методист із інклюзивної освіти Луганського ОІППО Любов Галенко.