Міжнародний день людей з інвалідністю - Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня.

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб з інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності й благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному й культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу й милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з інвалідністю. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році й названа Десятиліттям людей з інвалідністю.

На сьогодні рівень інвалідізації мешканців планети становить більше 1 мільярда людей, що складає 15 відсотків населення Землі.

Щороку вибирається тема Дня, покликана привернути увагу до успіхів у побудові інклюзивної середовища для інвалідів та усунення соціальної нерівності, оцінки ходу виконання положень Конвенції про права інвалідів і роботу по залученню людей з інвалідністю в повсякденне життя суспільства.

Створення робочих місць для людей з інвалідністю - питання, яке потребує першочергового вирішення, адже розміру пенсії чи соціальної допомоги недостатньо для гідного існування людини в суспільстві і, як наслідок, це не дає змоги почувати себе повноцінним його членом.

У цей День усі повинні долучитись до цієї міжнародної ініціативи й побажати тим, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров’я, засобів й успіху. Захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути й стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями й політиками, економістами, соціально активними й життєствердними людьми, які надихають багатьох, у тому числі й абсолютно здорових членів нашого суспільства.