7–8 грудня 2017 року в конференц-залі готельного комплексу «Мир» комунальною установою «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями» за підтримки управління молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації був організований та проведений Усеукраїнський Форум представників НУО людей з інвалідністю «Інклюзивні напрямки як шлях подолання багатоскладових проблем для людей з інвалідністю в ситуації ризику. Необхідність міжсекторальної співпраці».

У Всеукраїнському форумі взяли участь представники Луганської обласної державної адміністрації, Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Україні, інституту універсального дизайну Університету Манітоба, Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, Асоціації незрячих юристів Харківської області, комітету доступності НУО людей з інвалідністю «Інваспорт» Сумської області, Представництв Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Житомірській, Чернівецькій, Полтавській областях, представники закладів освіти, інститутів післядипломної педагогічної освіти, представники міських ГО людей з інвалідністю Луганської області.

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на заході представляли Наталія Столбун та Любов Галенко, методисти кафедри педагогіки та психології.

Щирими привітаннями та побажаннями плідної співпраці розпочала роботу Всеукраїнського Форуму заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик.  

Уповноважений з питань людей з інвалідністю, голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич виразив подяку учасникам Усеукраїнського  Форуму за відповідальне ставлення до проблем людей з інвалідністю, побажав подальшої плідної співпраці у вирішенні проблем людей зазначеної категорії.

У ході роботи Форуму Тетяна Баранцова, директор КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями», голова ЛОМГО «АМІ-Схід», представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Луганській області, ознайомила учасників з реалізацією в Україні Конвенції ООН про права людей з інвалідністю в ситуації кризи, зазначила нагальні проблеми та потреби цієї категорії. Також було розглянуте питання впровадження інклюзивної освітньої політики стосовно дітей та молоді з інвалідністю в складних життєвих обставинах, соціалізації родин, у яких виховуються діти з обмеженими фізичними можливостями.

Модератори Валентина Добридіна, голова Чернивецької обласної ГО людей з інвалідністю, Ірина Твердохліб, голова Полтавської обласної ГО людей з інвалідністю, Світлана Шатковська, представник ВМГО «АМІ» м. Львова, провели засідання «Жінки з інвалідністю – міфи та реальність. Здоровʼя», на якому висвітлили питання доступності жінок з інвалідністю до послуг планування сімʼї та репродуктивного здоровʼя.

У ході дискусії з обміну досвідом пріоритетними стали питання соціалізації сімей з дітьми з ОФМ, удосконалення взаємодії між державними установами та громадськими обʼєднаннями людей з інвалідністю щодо покращення архітектурно-транспортної доступності людей з інвалідністю, реалізації основних засад Конвенції ООН про права людей з інвалідністю в Україні, спланована подальша діяльність.