У рамках естонсько-українського проекту «Підтримка впровадження принципів інклюзивного навчання в рамках концепції «Нова українська школа» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ Естонії та Благодійного фонду Порошенка був проведений міжнародний практичний семінар «Вивчення досвіду Естонської Республіки щодо організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної та загальної середньої освіти», у якому взяли участь представники Луганської області: завідувач обласної ПМПК Ольга Коган та методист Луганського ОІППО Любов Галенко.

Протягом двох днів учасникам семінару був репрезентований досвід упровадження інклюзії в Естонії та специфіка роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Зокрема, Катрі Таргама (член правління) та Анна Силем (головний спеціаліст) охарактеризували основні напрямки роботи Цільової установи Innove, яка є державною установою Естонської республіки. Тауно Асуя, головний спеціаліст Палати інвалідів, повідомив про об’єднання громадських організацій осіб з інвалідністю та принципи їх роботи.

Не менш цікавими були репрезентації наших колег (зокрема, Юлії Охрименко), які в січні 2017 року відвідали Таллінн, особисто ознайомились з принципами роботи Цільової установи Innove, закладів освіти Естонії та роботи спеціальних педагогів, підкресливши високій рівень підготовленості фахівців та неабияку значимість забезпечення матеріально-технічною базою.

У другий день був організовані ІV групи, які очолили колеги з Естонії, а саме:

І група на чолі з Миленою Погодаєвою, директором Талліннського навчально-консультативного центру, обговорила тему «Робота шкільної команди опорних спеціалістів. Діяльність координатора в роботі з дітьми з особливими потребами. Методи та прийоми діагностики в роботі спеціального педагога».

ІІ група, яку очолила Анна Малахова, логопед Талліннського навчально-консультативного центру, розповіла про особливості нетрадиційних методик корекції порушень письма й читання в школярів та мовлення в дошкільників.

ІІІ група разом з психологом Талліннського навчально-консультативного центру Ольгою Мінаєвою брала участь у практичній роботі за темою «Використання арт-терапевтичних методик у психологічній роботі з сім’єю в умовах навчально-консультативного центру».

ІV група разом з психологом Центру Раялейдья Цільової установи Innove Катериною Кушнаренко окреслила послуги навчального консультування центрів Раялейдья.

Практична робота була корисною, учасники активно дискутували та ділилися досвідом.