Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 30 березня 2018 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Командний підхід у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» для практичних психологів та вчителів-логопедів, що працюють у групах з інклюзивною формою навчання в закладах дошкільної освіти.

Учасників семінару привітала Віта Байдик, старший викладач кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, кандидат психологічних наук, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, та наголосила на необхідності підтримки командою кваліфікованих фахівців дитини з особливими потребами.

Методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Любов Галенко розповіла про важливість командної взаємодії фахівців у процесі індивідуального супроводу дитини в умовах інклюзивного навчання.

Про особливості організації корекційно-освітньої роботи в спеціальних групах закладів дошкільної освіти доповідала Оксана Скора, учитель-дефектолог комунального дошкільного навчального закладу № 12 «Малюк» Сєвєродонецької міської ради.

Практичний психолог благодійного фонду «Діти райдуги» (м. Сєвєродонецьк) Анастасія Непран репрезентувала особливості роботи практичного психолога з дітьми з особливими освітніми потребами.

Фізіотерапевт, лікар з фізичної реабілітації та лікувальної фізкультури благодійного фонду «Діти райдуги» (м. Сєвєродонецьк) Анастасія Нехлюдова надала цінні рекомендації про особливості навчання та виховання дітей з Синдромом Дауна.

Про особливості корекції розладу експресивного мовлення в дошкільників доповідали Олена Ждамирова, учитель-логопед, Світлана Федорова, учитель-дефектолог, Анжеліка Захоженко, практичний психолог дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 Попаснянської районної ради Луганської області.

Майстер-класами з корекції мовлення в дошкільників за допомогою казкотерапії та арт-терапії поділились Юлія Капленко, практичний психолог, та Лілія Пузенко, учитель-дефектолог опорного навчального закладу «Попаснянський загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів № 1» Попаснянської районної ради Луганської області.

Учасники семінару неодноразово наголошували на актуальності командної роботи спеціалістів супроводу дитини з особливими освітніми потребами. Під час роботи присутні ділились досвідом, власними здобутками та сподіваннями на подальшу співпрацю, яка наразі є необхідною та актуальною.