На прохання керівників закладів дошкільної освіти м. Сєвєродонецька на базі Луганського ОІППО був організований дводенний тренінг «Логопедичний масаж: методика, види та практичне застосування» для вчителів логопедів (28.04.2018 р. і 05.05.2018 р.).

Кваліфікованим тренером та фахівцем в області логопедії та логопедичного масажу виступила Ольга Павленко, учитель логопед ЗДО № 10 м.  Сєвєродонецька, яка працює за авторською методикою Е.  А. Д’якової з правом практичної роботи.

28 квітня 2018 році відбулась перша робоча тренінгова зустріч з метою набуття теоретичних та практичних навичок в логопедичному масажі. Ольга Павленко висвітила основні показання до використання масажу в логопедії: патологічний стан м’язів, порушення рухової функції м’язів мовленнєвого апарату, дизартрії, ринолалії, афазії, заїкуватості та алалії.

Під час творчої роботи тренером були надані наступні види масажу: класичний, ручний, інструментальний, точковий, змішаний, самомасаж. Ольга Павленко наголосила також на протипоказаннях до масажу та надала рекомендації щодо його проведення.

У процесі практичної роботи вчитель репрезентувала основні комплекси логопедичного масажу та розповіла про проблеми, які виникають при порушенні тонусу м’язів мовленнєвого апарату.

Завдячуючи тому, що під час роботи групи в приміщенні знаходились масажні столи, кожен учасник тренінгу мав змогу відчути на собі масаж колеги та особисто попрактикуватись під пильним поглядом тренера.

Учасники з захопленням провели першу тренінгову зустріч та висловили побажання на подальшу співпрацю. Наступний тренінг відбудеться 05.05.2018 р.