«Створюємо світ, зручний для всіх» – під таким гаслом 07 лютого 2019 року у  Києві відбувся саміт з Універсального дизайну, організований у межах програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», яка впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) разом з Міжнародною  організацією праці  (МОП)  та  Всесвітньою  організацією  охорони  здоров’я  (ВООЗ) за підтримки Національної асамблеї людей з інвалідністю України.

У заході взяли участь: Олена Манукян, методист обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, та Ірина Юдіна, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО. Під час тематичних  панельних дискусій були представлені приклади використання принципів Універсального дизайну у різних сферах, у тому числі освітній. Також  обговорювались питання  доступності  інформації,  організації  бібліотек, створення  інклюзивних  коворкінгів,  використання  універсального  дизайну  для  створення робочого середовища за принципами інклюзії та різноманіття тощо. 

У межах сесії «Універсальний дизайн в освіті» були розглянуті наступні питання:

  • Як створити інклюзивну групу в дитячому садочку: що це передбачає та з чого почати;
  • Як зробити освітній процес зручним та доступним для здобувачів освіти;
  • З чого починати та як організувати процес, щоб запустити роботу інклюзивного відділення у закладі позашкільної освіти;
  • Упровадження інклюзивної освіти в школі;
  • Роль інформаційно-комунікаційних технологій у сприянні інклюзивній та якісній освіті.

Методисти Луганського ОІППО також взяли  участь  у  майстер-класах  з  питань  організації  доступного  заходу,  забезпечення  доступності  веб-сайтів,  аудіодискрипції вистав  та  фільмів,  проведення  аудиту  доступності тощо. Учасники заходу мали змогу познайомитись із експертами та обмінятись думками щодо питань універсального дизайну та доступності.