Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2017 рік 31 жовтня 2017 року відбувся обласний форум «Інноваційна діяльність навчальних закладів Луганської області – ресурс забезпечення якості освіти», під час якого відбулась репрезентація інноваційної діяльності навчальних закладів – партнерів інституту за результатами Дев’ятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2017» і нагородження її переможців та учасників.

У рамках обласного форуму була передбачена робота 5 студій, серед яких уже традиційною стала студія для завідувачів та методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) за темою «Нова педагогічна позиція вчителя в освітньому просторі». Керівники студії: Ольга Касьянова, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент; Віта Байдик, старший викладач кафедри педагогіки та психології, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, кандидат психологічних наук.

Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 27 вересня 2017 року відбулося засідання вченої ради Луганського ОІППО, на якому була заслухана й обговорена доповідь Олександри Гайдидей, завідувача КУ «Сватівський районний методичний кабінет». Учена рада констатує, що спільна діяльність інституту та методичного кабінету щодо професійного розвитку педагогічних працівників здійснюється відповідно до Галузевої концепції розвитку неперервної педагогічної освіти (наказ МОН України від 14.08.2013 № 1176), Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр) (наказ МОН України від 12.08.2008 № 1119) і планів роботи Луганського ОІППО та Сватівського районного методичного кабінету.

Спільна діяльність інституту з районним методичним кабінетом вибудовується на засадах партнерства з урахуванням державних і регіональних орієнтирів освітньої політики, сучасних підходів щодо освіти дорослих.