Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 30 березня 2017 року в КУ «Білокуракинський районний методичний кабінет» (завідувач - Андрій Звягінцев) відбувся обласний науково-методичний семінар-репрезентація для завідувачів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) Луганщини «Робота сучасного методичного кабінету в умовах децентралізації управління освітою».

Дня обговорення децентралізації в Луганській області були запрошені працівники Луганського ОІППО (Ірина Цимбал, ректор інституту, кандидат педагогічних наук, доцент; Ольга Касьянова, проректор Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент; Валентина Мартинова, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО) та завідувачі методичних кабінетів (центрів) Луганщини.

Привітали учасників семінару Костянтиа Бондаренко, голова Білокуракинської районної ради; Сергій Сірик, голова Білокуракинської ОТГ; Любов Зубкова, начальник відділу освіти Білокуракинської РДА та Ірина Цимбал, ректор Луганського ОІППО, яка вручила лист подяки Андрію Звягінцеву, завідувачу КУ «Білокуракинський районний методичний кабінет» за сумлінну працю та вагомий внесок у здійснення науково-методичного забезпечення системи освіти Білокуракинського району, професійний розвиток педагогічних працівників, ініціювання позитивних змін в освітньо-інформаційному просторі регіону, продуктивну партнерську роботу з інститутом. У свою чергу колектив Білокуракинського районного методичного кабінету вручив лист подяки Луганському ОІППО за партнерські стосунки та дієву допомогу в розвитку професійних компетентностей освітян Білокуракинщини.

На сьогодні в Україні відбувається процес децентралізації влади – реформа, яка передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад і має значальний вплив на політичну, адміністративну, фінансову та інші сфери, у тому числі й освітню. У Білокуракинському районі на сьогодні вже створена Білокуракинська громада. Сергій Сірик, голова Білокуракинської ОТГ, у загальних рисах висвітлив питання децентралізації в Білокуракинському районі.

Андрій Звягінцев під час відео-презентації провів віртуальну подорож до Центру творчої думки, познайомив із його працівниками – методистами Білокуракинського РМК (презентація Білокуракинського РМКвідеосюжет із новин на ЛОТ) та репрезентував реалізацію формули нової української школи в освітньому просторі Білокуракинщини (презентація до доповіді Андрія Звягінцева).

Знайомство з методичною роботою Білокуракинського РМК було висвітлене в доповідях методистів КУ «Білокуракинський РМК» Ірини Заїки («Дошкільна та початкова освіта – перші агенти освітніх змін»)  та Ольги Щербак («Нова генерація освітян Білокуракинщини в новій українській школі»).

Розвиток ключових компетентностей нової української школи за допомогою цікавих форм роботи через побудову нової освітньо-виховної траєкторії в роботі з батьками висвітлила Олена Вашура, директор Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (презентація проекту роботи Родинних студій). Про підготовку дитини до гідного самостійного життя доповіла Тетяна Чумак, директор Нещеретівської ЗОШ І-ІІІ ст. (презентація проекту «Демократизація шкільного життя»). Робота практичних психологів Юлії Поцелуєвої (Білокуракинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1) та Олени Давидової (ДНЗ «Берізка» смт. Білокуракине) зацікавила наповненням психологічних кабінетів та формами роботи з дітьми.

 

На засіданні дискусійного круглого столу з питань децентралізації освіти та реформування методичних служб Іриною Цимбал та Ольгою Касьяновою були підбиті підсумки роботи семінару.