Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 17 березня 2017 року відбувся обласний науково-методичний семінар «Сучасні форми, методи й технології громадянського виховання школярів» для керівників методичних об’єднань учителів початкових класів.

Завідувач кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, кандидат психологічних наук Оксана Пагава привітала учасників семінару та висвітлила питання формування громадянськості як інтегрованої якості особистості в початковій школі. Зазначила, що сучасна молодь потребує готовності до життя у відкритому європейському суспільстві, соціальної активності, громадянської компетентності, усвідомлення своєї ролі в житті та впевненості в тому, що вона може позитивно впливати на зміни в соціумі. Проблема громадянського виховання школярів знаходиться в центрі уваги всіх педагогів, які поступово спрямовують підростаючу особистість до вибору громадянських цінностей, стимулюють її бажання самовдосконалюватися, готують її до повноцінного життя в громадянському демократичному суспільстві.

Методист із початкової освіти кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Наталія Стрельцова доповіла присутнім про інноваційні форми, методи й технології громадянського виховання в початковій школі.

Своїм досвідом з питання формування громадянських компетентностей молодших школярів шляхом інтеграції курсу «Культура добросусідства» в навчально-виховний процес початкової школи поділилась Світлана Тур, учитель початкових класів Рубіжанської спеціалізованої школи І–ІІІ ст. № 2 Рубіжанської міської ради Луганської області.

Сучасні підходи до формування громадянсько-патріотичних цінностей в учнів початкових класів окреслила Людмила Гончарова, учитель початкових класів Бараниківської ЗОШ І–ІІІ ст. Біловодської районної ради Луганської області.

Про застосування сучасних форм та методів громадянського виховання молодших школярів розповіла Наталія Хитренко, учитель початкових класів Нижнєнського НВК «ДНЗ–ЗНЗ» № 36 Попаснянської районної ради Луганської області.

Учитель початкових класів середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 16 м. Сєвєродонецьк Луганської області Анжеліка Янко поділилась досвідом формування орієнтирів життєвого визначення та моральних цінностей засобами кіномистецтва.

Робота обласного семінару проходила в дружній атмосфері. Доповідачам були вручені сертифікати Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Керівники семінару подякували всім учасникам та запросили до подальшої співпраці.