Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 19 квітня 2017 року продовжив свою роботу проект професійного розвитку для директорів загальноосвітніх навчальних закладів «Формування фасилітативного керівника навчального закладу».

Метод фасилітованої дискусії учасники тренінгу із задоволенням відпрацювали у своїх колективах та репрезентували доробки на занятті перед колегами.

Так, Андрій Прудкий, учитель Біловодської гімназії, відпрацював метод фасилітативної дискусії на класній годині з учнями 10-го класу; Марина Гладка, директор спеціалізованої середньої школи № 17 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов м. Сєвєродонецьк, за допомогою консенсусу вирішувала проблему «Що потрібно зробити, щоб після сніданку учні залишали чисті столи?»; Людмила Рогозян, директор Великоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Міловської районної ради, познайомила з результатами наради «Як підвищити ефективність навчально-виховного процесу?»

Цього разу учасники проекту опановували метод планування дій, створення й запуску проектних робочих груп, з яким керівників закладів ознайомили методисти кафедри управління освітою Луганського ОІППО Валентина Мартинова та Наталія Левенець.

Багато хто з нас працював у групах. Ми знаємо, що брати участь у групах не завжди легко, бо люди не приходять на збори або не виконують свої зобовʼязання тощо. Але є час і місце, коли участь необхідна й результат виходить набагато кращим, ніж якби ми були поодинці.

Отже, кожен проект розпочинається з розробки ідей. Але вони мають сенс тільки тоді, коли «упаковані» в реальний план дій, є команда/робоча група, яка не просто «отримала завдання», а натхненна його виконанням.

Головний секрет фасилітативного планування - це участь виконавців у створенні плану й високий рівень їх залучення до процесу.

Друге ключове слово - відповідальність. У процесі такого планування кожен учасник самовизначається, за що готовий відповідати.

Цей метод – «серце трансформаційних змін і запуску інновацій».

Метод планування дій підходить для великих груп різних зацікавлених сторін (стейкхолдерів), які повинні скоординувати свої завдання та подальші дії. Участь усіх зацікавлених сторін і є ключем до успіху планування дій. Невеликі групи й окремі люди також можуть планувати проекти або події за допомогою методу планування дії.

Вивчаємо метод планування дій, створення й запуску проектних робочих груп