Для обласних координаторів з питань адвокації, планування, упровадження, моніторингу та оцінки проектів профілактичної освіти та предмета «Основи здоров’я» 24 квітня 2017 року в м. Київ відбувся Всеукраїнський семінар з організації діяльності за новим проектом «Вчимося жити разом». Від Луганської області участь у семінарі взяла Тетяна Ізюмська, методист кафедри управління освітою ЛОІППО.

Проект «Вчимося жити разом» спрямований на навчання учнів життєвим навичкам шляхом інтеграції курсу в зміст навчального предмета «Основи здоров’я» в 1-9 класах та план виховних годин 1-11 класів. Тематика курсу реалізовує компетентнісний підхід в освіті. Вона акцентована першочергово на формуванні психосоціальних навичок, які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо.

Проект «Вчимося жити разом», упровадження якого передбачене наказом Міністерства освіти і науки України починаючи з 2017-2018 навчального року, створений відповідно до Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту». Проект має повне ресурсне забезпечення http://autta.org.ua/ua/resources/learning-to-live-together/, а також статистично доведену ефективність впливу на знання, ставлення, уміння та поведінкові практики учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Зазначимо, що Луганська область упроваджує проект з 2016 року. Регіональними тренерами проекту були підготовлены 60 вихователів дошкільних начальних закладів, 170 педагогів початкової ланки та 315 педагогів середньої та старшої ланок.

Ефективність проекту визначалась шляхом проведення онлайн опитування за процедурою «ДО» та «Після». В онлайн опитуванні взяли участь 19578 учнів та 791 учитель 1-11 класів 152 базових загальноосвітніх навчальних закладів Луганської області. З результатами оцінки ефективності проекту за 42 індикаторами можна ознайомитись за посиланнями http://autta.org.ua/ua/Advocacy/ 

Сутнісною новизною в  упровадженні проекту «Вчимося жити разом»  є самостійне проходження онлайн навчання за новим проектом з автоматизованим отриманням відповідного сертифікату. Таке навчання стане базовим для дистанційної форми підвищення кваліфікації вчителів, що викладають предмет «Основи здоров’я» основної школи (педагогів, які вже мають сертифікати), та буде попереднім навчанням усіх слухачів експрес-курсів.