У рамках реалізації нового етапу Міжнародного литовсько-українського проекту «Допомога у сфері освіти регіонам Східної України, які постраждали від конфлікту: «На шляху до змін» 16 травня 2017 року відбувся візит до Луганської області Далі Навикиене, заступника директора Центру дітей та молоді Литви; Йоланти Маркевечене, менеджера проекту, організатора проектів у сфері неформальної освіти Центру дітей та молоді Литви; Антона Єрьоменка, партнера проекту, співробітника Українського державного центру позашкільної освіти, президента молодіжної громадської організації «Київський інтелект клуб».

Литовсько-українській проект, який реалізується в навчальних закладах Луганської та Донецької областей уже другий рік, фінансується Фондом співробітництва з розвитку та підтримки демократії при Міністерстві закордонних справ Литовської республіки. Його координатором у Луганській області є Ольга Касьянова, проректор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Учасники проекту спрямовують зусилля на здійснення змін в освітньому середовищі шкіл з урахуванням досвіду й практики європейських країн, поширення ідей активного громадянства та підтримку бажання педагогів і молоді ініціювати позитивні зміни.

Під час візиту гості зустрілись із віце-губернатором Луганської області Ольгою Лішик, яка наголосила, що така робота є потрібною й украй актуальною сьогодні, та зупинилась на питаннях подальшої співпраці. Під час зустрічі також була обговорена стратегія реалізації проекту.

У рамках двостороннього литовсько-українського проекту протягом 2017 року буде організована освітньо-пізнавальна поїздка до Литви делегації педагогів та учнів трьох навчальних закладів Луганщини.

Для відбору шкіл - учасників проекту гості відвідали Рубіжанську спеціалізовану школу І‒ІІІ ступенів № 2 Рубіжанської міської ради Луганської області (директор Олександр Ошнек), а під час зустрічі на базі Луганського ОІППО ознайомились іще з трьома навчальними закладами області, які репрезентували власний досвід та напрацювання (КЗ «Лисичанська загальноосвітня школа І‒ІІІ ступенів № 12 Лисичанської міської ради Луганської області» (директор Наталія Ростовська), Чмирівський НВК «Школа-гімназія» Старобільської районної ради Луганської області (директор Лариса Григоренко) та НВК «Кремінська загальноосвітня школа І‒ІІІ ступенів № 3 ‒ дошкільний навчальний заклад» Кремінської районної ради Луганської області (директор Ірина Решетняк)).

Результати відбору учасників будуть оприлюднені 25 травня 2017 року. Бажаємо успіху та творчої наснаги!