18 травня 2017 року, у третій четвер травня, Україна святкувала День вишиванки – день єдності й культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Методисти та викладачі Луганського ОІППО теж долучились до свята української душі.

Уперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету Леся Воронюк у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиті сорочки. Того року у вишиванки вдяглись кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів. У цей день фото у вишиванках викладають у мережу не лише в Україні, а й далеко за її межами.

Мода на вишиванки з'явилась у 19-му столітті, коли Іван Франко почав поєднувати її з європейським костюмом. Сучасники згадували: «Де б він не з’являвся, неодмінно привертав увагу своїм піджаком та вишиваною сорочкою поміж пишних комірців та краваток».

У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишивок. Українські орнаменти зачарували тамтешніх модниць, а в самій Україні розпочались перші наукові дослідження вишивки.

Зараз елементи української вишиванки використовують у своїх колекціях визнані у світі модельєри та модні доми: Жан-Поль Готьє, Джон Ґальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana. А у 2015 році американський Vogue опублікував статтю, у якій назвав українську вишиванку одним з головних трендів сезону.

Будьте сучасними, не залишаючи добрих традицій!