Обласна науково-практична конференція «Концептуальні засади духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді Луганщини» відбулась 09 червня 2017 року в Луганському ОІППО. Захід мав на меті здійснення аналізу стану духовно-морального виховання дітей та учнівської молоді, розкриття проблеми та окреслення перспектив викладання предметів духовно-морального спрямування в освітніх закладах області.

Учасниками конференції стали небайдужі до проблеми моральності в сучасному світі та духовно-морального виховання молодого покоління представники влади, громадських організацій, науковці, педагогічні працівники, діячі церковної освіти.

Із привітальним словом до присутніх звернулась Ірина Цимбал, ректор ЛОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент.

У ході роботи були підняті питання співпраці різних соціальних інститутів з проблем подолання процесу девальвації духовних цінностей. На пленарній частині з доповіддю виступив Олександр Козенко, заступник начальника – начальник відділу в справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації, який акцентував увагу на проблематиці релігійної освіти та окреслив стратегію державно-конфесійних відносин.

Ключові аспекти та особливості викладання матеріалу в дисциплінах духовно-морального спрямування висвітлив представник Сєвєродонецько-Старобільської єпархії Олександр Попов, керівник відділу релігійної освіти та катехізації.

Завідувач кафедри управління освітою Луганського ОІППО, кандидат філософських наук Ганна Савонова ознайомила присутніх із сучасним станом запровадження предметів духовно-морального спрямування в навчальних закладах.

Луганський ОІППО активно співпрацює з Громадською організацією «Громадянський Корпус» (м. Київ), від якого зі словами подяки виступила керівник відокремленого підрозділу  Громадсьої організації «Громадянський Корпус» у Луганській області Олена Стеценко.

Програмою конференції була запланована робота секцій, на яких учасники мали можливість ознайомитись з результатами дослідно-експериментального закладу щодо особливостей систематичного та планомірного процесу духовно-морального виховання учнів, побачити фрагменти уроків «Основи християнської етики» та інших суспільствознавчих предметів, факультативів; обмінятись власним досвідом виховання моральних цінностей засобами позаурочної діяльності; обговорити проблеми духовно-морального виховання, що виникають перед керівниками та викладачами навчальних закладів тощо.

Під час роботи конференції були обрані делегати від Луганської області для участі в першому Всеукраїнському з’їзді педагогів з предметів духовно-морального спрямування, який відбудеться 23–­25 червня 2017 року на базі Національного університету «Острозька академія».

Підсумком та девізом конференції стали слова В. А. Сухомлинського: «Програма морального виховання – це креслення, за яким ми, педагоги, повинні відточувати, шліфувати істоту, здатну стати людиною».

З програмою конференції можна ознайомитись за посиланням...

Переглянути матеріали до конференції можна тут...