З метою реалізації інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в навчально-виховному процесі дошкільних та загальноосвітніх закладів Луганської області 9 червня 2017 року на базі ЛОІППО відбулось засідання обласного круглого столу «Впровадження інтегрованого курсу «Культура добросусідства»: аналіз апробації програми та робочого зошита» для вчителів початкових класів загальноосвітніх шкіл Луганської області.

З вітальним словом до присутніх звернулись Ольга Касьянова, проректор з наукової роботи ЛОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, та Маргарита Араджионі, керівник групи розробників спецкурсу «Культура добросусідства», кандидат історичних наук.

Проректор з наукової роботи ЛОІППО Ольга Касьянова налаштувала присутніх на робочий лад та наголосила, що в педагогів Луганщини вже є певні успіхи на шляху з упровадження курсу. На сьогодні найбільш значущий з них – апробований робочий зошит для учнів 1 класу до програми «Я, моя сім’я, мої сусіди» спецкурсу «Культура добросусідства».

З особливостями формування соціальної компетентності та толерантності учнів під час вивчення курсу «Культура добросусідства» присутніх познайомили Валентина Чередниченко, учитель початкових класів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 2 Рубіжанської міської ради Луганської області, та Альона Землянська, учитель початкових класів Сєвєродонецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 6 Сєвєродонецької міської ради Луганської області.

Учителі початкових класів Марківської гімназії Марківської районної державної адміністрації Луганської області Валентина Косенко та Тетяна Косаревич репрезентували відеосюжет, у якому продемонстрували власний досвід реалізації програми курсу «Культура добросусідства» в урочній та позакласній діяльності.

Учитель початкових класів НВК «Гарант» Лисичанської міської ради Луганської області Олена Сіухіна та учитель початкових класів Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Лариса Слюсарева представили ефективні форми та методи роботи під час вивчення курсу «Культура добросусідства».

Можливості співпраці з батьками під час викладання курсу «Культура добросусідства» окреслили Олена Слєпцова, заступник директора з НВР, учитель початкових класів Сєвєродонецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 16 Сєвєродонецької міської ради Луганської області, та учителі початкових класів Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Рубіжанської міської ради Луганської області Юлія Юрусова й Софія Казначєєва.

Головною подією під час круглого столу було спілкування з Маргаритою Араджионі, кандидатом історичних наук, провідним науковим співробітником Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, НГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція і розвиток» (м. Київ). У ході роботи Маргарита Анатоліївна обговорила з учасниками семінару певне коло дискусійних питань щодо апробації «Культури добросусідства» саме на Луганщині.

Педагоги отримали вичерпну інформацію за всіма питаннями, їхня увага була акцентована на особливостях та перевагах курсу, що має забезпечити системний підхід до проведення цілеспрямованої виховної роботи з формування соціальної компетентності людини майбутнього.