Відповідно до плану Луганського ОІППО 13 червня 2017 року відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Трудове навчання в умовах Нової української школи» для методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівників методичних обʼєднань з трудового навчання, учителів трудового навчання.

Зі словами привітання до учасників заходу звернулась Оксана Рачок, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.

З особливостями організації навчального процесу з трудового навчання за оновленою програмою присутніх познайомив Віктор Бурдун, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», кандидат педагогічних наук, доцент. Крім цього, він зупинився на понятті компетентності та наголосив, що нова школа потребує нових підходів до навчання, які ґрунтуються на засадах педагогіки партнерства, співпраці між учнями та вчительством, а також відходу від авторитарної моделі комунікації. «Через зміст освітньої галузі «Технологія» забезпечується ознайомлення учнів з місцем і роллю інформаційно-комунікаційних технологій у сучасному виробництві, повсякденному житті тощо», - зазначив кандидат педагогічних наук Віктор Бурдун.

Керівник методичного об’єднання вчителів обслуговуючої праці м. Сєвєродонецька, старший учитель, учитель вищої кваліфікаційної категорії з трудового навчання середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 16 міста Сєвєродонецька Луганської області Ірина Охріна зупинилась на формуванні змісту оновленої програми з обслуговуючої праці для учнів 5-9 класів та орієнтовному переліку обʼєктів проектно-технологічної діяльності учнів.

Особливості календарно-тематичного планування навчального процесу з трудового навчання за оновленою програмою та алгоритм роботи при його складанні окреслила Олена Цимбалюк, учитель-методист, учитель вищої кваліфікаційної категорії з трудового навчання середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 міста Сєвєродонецька Луганської області.

Семінар пройшов у жвавій атмосфері, усі присутні ділились власними думками та ідеями. Після закінчення заходу учасники зазначили, що готові до змін, та висловили подяку організаторам.