На базі Національного університету «Острозька академія» 23–25 червня 2017 року відбувся Перший Усеукраїнський з’їзд педагогів із духовно-морального спрямування за темою «Стан, проблеми й перспективи духовно-морального виховання дітей та молоді в Україні». Учасниками заходу стали народні депутати України, представники різних релігійних церков та конфесій, ректори, викладачі та методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, методисти методичних кабінетів, керівники навчальних закладів, представники обласних, міських та районних управлінь освіти та науки, учителі, що викладають предмети духовно-морального спрямування. Делегатами від Луганської області стали Ганна Савонова, завідувач кафедри управління освітою Луганського ОІППО, та Олена Проніна, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО.

Вітальні адреси присутні отримали від Патріарха Київського й усієї Руси-України Філарета, Митрополита Київського й усієї України Онуфрія, Верховного архієпископа УГКЦ Святослава Шевчука, Голови Верховної ради України Андрія Парубія, Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександра Турчинова, Народного депутата України, Народної артистки України Оксани Білозір.

Головною метою з’їзду стало здійснення аналізу стану духовно-морального виховання дітей, підлітків і молоді, розкриття проблем, окреслення перспектив викладання предметів духовно-морального спрямування в Україні та підготовка відповідної резолюції-звернення до МОН України.

Організатор заходу, професор Острозької академії, доктор педагогічних наук Василь Жуковський розповів: «Ми хочемо зробити все можливе, щоб предмети духовно-морального спрямування залишались у нашій освіті: у дошкільних закладах, у середній школі та в університетах. Сьогодні кожен може побачити поступову стагнацію викладання цих предметів в Україні, зокрема у зв’язку з запровадженням нових навчальних програм. Перед нами постає нелегке завдання довести важливість викладання предметів духовно-морального спрямування в навчальних закладах, аби моральні цінності стали основними у вихованні дітей та молоді».

Подальшими планами організаторів заходу є проведення Міжнародного з’їзду представників релігійних, громадських організацій, науковців, методистів, викладачів.

Переглянути відео закриття Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів з предметів духовно-морального спрямування можна за посиланням...

Ознайомитись з резолюцією можна тут...