4–8 липня 2017 року в м. Ірпені відбувся тренінг для тренерів з питань упровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти, учасниками якого стали близько 80 представників Інститутів післядипломної педагогічної освіти. Делегатами від Луганської області стали доцент кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, кандидат педагогічних наук Наталія Ларіонова та методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Наталія Стрельцова.

Організаторами заходу стали МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ВФ «Крок за кроком», Європейський фонд освіти. Програма заходу була різноманітною: учасники познайомились із проектом нового Державного стандарту, модельною навчальною програмою, з особливостями формування підприємливості через ключові компетентності, з організацією освітнього середовища, орієнтованого на дитину, реалізацією інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Концепції Нової української школи, технологією проведення Ранкової зустрічі.

Також тренерам була представлена онлайн платформа освітніх ресурсів, тренерського та вчительського форумів.

У ході тренінгу учасники зустрілись з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, яка розповіла учасникам про змістову та організаційну складові пілотування нового Державного стандарту початкової загальної освіти, зазначила, що компетентнісний підхід, який є одним з основних елементів Нової української школи, неможливо впровадити без змін підходів до оцінювання та вимірювання знань учнів.

«Сьогодні Україна має великі проблеми саме з ідеологією оцінювання – воно каральне. У Новій українській школі буде створена стимулююча система, де досягнення підкреслюватимуться на рівні з помилками. При цьому ми не зніматимемо оцінювання в початковий школі повністю. 1-2-ий класи мають бути без оцінок, але в 3-4-му - діти мають звикати до бальної системи», – зазначила Лілія Гриневич.

Очільниця МОН відповіла на всі запитання учасників тренінгу.

Після закінчення тренінгу регіональні тренери мають підготувати педагогів пілотних шкіл для реалізації нового Державного стандарту (Нова українська школа). Навчальний тренінг з питань упровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти для вчителів пілотних шкіл Луганської області запланований на 17-20 липня 2017 року.