17–20 липня 2017 року на базі Луганського ОІППО відбувся тренінг для вчителів пілотних шкіл з питань упровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти.

Тренінг провели методист кафедри педагогіки та психології Наталія Стрельцова та доцент кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, кандидат педагогічних наук Наталія Ларіонова. Організаційно-методичне забезпечення роботи тренінгу здійснював Усеукраїнський фонд «Крок за кроком».

До учасників тренінгу з вітальним словом (відеозапис) звернувся заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

У ході роботи тренери ознайомили учасників тренінгу з проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти та особливостями організації навчального середовища; моделювали цікаві проекти щодо облаштування навчальних центрів у класних кімнатах; опрацювали континууму інтегрованого навчання, адже саме інтегрований підхід є основою змісту Нової початкової школи; обговорили модельну навчальну програму; відпрацювали організаційно-методичну структуру планування на місяць, тиждень, день; розглянули проектування занять, питання оцінювання навчальних досягнень учнів, організації роботи з батьками, представлення онлайн платформ освітніх ресурсів.

Підсумувала роботу тренінгу ректор ЛОІППО Ірина Цимбал, яка наголосила, що реформування початкової освіти є вкрай важливим, бо школу потрібно змінювати. Однак проведення реформ не можливе без відповідної підготовки педагогічних працівників. Саме тому на вчителів пілотних шкіл, як першопрохідців, покладена велика відповідальність. Також ректор зауважила, що інститут буде підтримувати педагогів - учасників пілотного проекту з питань упровадження Державного стандарту початкової загальної освіти.

Завершилась робота тренінгу круглим столом, на якому учасники обговорили питання реалізації дослідно-експериментальної роботи щодо впровадження інтегрованого навчання в початковій освіті в контексті Концепції Нової української школи.