Методисти та викладачі кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО 26 жовтня 2017 року провели обласний науково-методичний семінар «Організація інклюзивного навчання в ЗНЗ та ДНЗ» для асистентів учителів, асистентів вихователів закладів освіти з інклюзивною формою навчання.

Старший викладач кафедри педагогіки та психології, завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, кандидат психологічних наук Віта Байдик привітала учасників обласного семінару та наголосила на перспективах упровадження інклюзивної освіти в області.

Методист кафедри Любов Галенко проаналізувала процес упровадження інклюзивної освіти в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах. Репрезентувала досвід роботи з дітьми-аутистами Ірина Іващенко, асистент вихователя комунального дошкільного навчального закладу № 14 «Білочка» Сєвєродонецької міської ради. Про особливості складання індивідуальних навчальних планів та організацію навчально-виховного процесу з учнями з ООП за нозологіями доповіла Ольга Коган, завідувач Луганської обласної психолого-медико-педагогічної консультації. Консультант Луганської обласної психолого-медико-педагогічної консультації, тифлопедагог Ірина Коваленко висвітлила особливості корекційної роботи з дітьми з порушеннями слуху. Директор середньої загальноосвітньої школи I–III ступенів № 3 Рубіжанської міської ради Олена Гейко наголосила на особливостях складання програми індивідуального розвитку та критеріях оцінювання дітей з особливими освітніми потребами. 

Під час майстер-класу Олени Чугаєнко, учителя-логопеда загальноосвітньої школи I–III ступенів № 3 Рубіжанської міської ради, учасники заходу відпрацювали методи сенсорної інтеграції для розвитку комунікаційних компетентностей дітей з тяжкими порушеннями мовлення.

Освітяни відзначили важливість проведення таких засідань для підвищення професійної компетентності асистентів учителів, асистентів вихователів закладів освіти з інклюзивною формою навчання.