Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2017 рік 1 листопада на базі Білокуракинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбувся обласний науково-методичний семінар для методистів міських (районних) методичних кабінетів (центрів), керівників методичних об’єднань з початкової освіти «Інтегративний підхід до формування в молодших школярів основ літературної компетентності». Семінар відкрили Наталія Стрельцова, методист Луганського ОІПППО, та Андрій Звягінцев, методист відділу освіти Білокуракинської селищної ради. У заході взяли участь більше 20 педагогів району та області.

Структура семінару відповідала трьом напрямкам Концепції Нової української школи: педагогіка партнерства, академічна свобода вчителя та інклюзивне навчання.

На початку семінару для його учасників був репрезентований проект «Школа – дружній простір до дитини», з яким ознайомила Юлія Поцелуєва, практичний психолог. Педагоги виступали в ролі дітей, створювали малюнки за допомогою кінетичного піску, працювали на прозорому фліпчарті, фланелеграфі, вигадували історії, використовуючи конструктор ЛЕГО.

Перший блок семінару був присвячений місії Нової української школи, яка повинна допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти й можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками. Учасники заходу мали можливість виступити в ролі батьків і відвідали засідання родинної студії «Читання – запорука успішного навчання», яку представляли Вікторія Береснєва, учитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель; Ольга Кошеленко, старший учитель, та Олена Кісіль, учитель початкових класів.

Другий блок став платформою для творчого та відповідального вчителя, який постійно працює над собою. Учителі поділились інноваційними прийомами, методикам, техніками, які дають можливість дітям отримати від навчання не лише необхідні предметні компетентності, але й задоволення. Педагогів познайомили з методичною системою Daily 5, технологією Буккросинг та інтерактивними вправами Демократичної школи. Цю частину семінару провели у форматі Дискусійної рамки, модератом якої стала Лариса Шестакова, учитель вищої кваліфікаційної категорії. 

Третій блок ґрунтувався на роботі загальноосвітніх навчальних закладів в особистісно-орієнтованій моделі освіти, яка враховує права дитини, її здібності, потреби та інтереси, реалізуючи на практиці принцип дитиноцентризму. Учасники заходу взяли участь у майстер-класі з логопедії «Робота з дітьми з мовними проблемами в умовах ЗНЗ», який провела Тетяна Візьма, учитель-логопед вищої кваліфікаційної категорії.

У перервах між роботою освітніх блоків всім педагогам пропонувалися елементи вправ з тренінгового навчання в міжнародному литовсько-українському проекті «На шляху до змін», який фінансується Литовським Фондом Співпраці з метою розвитку при Міністерстві закордонних справ Литви. Усі вправи проводив Андрій Звягінцев, методист відділу освіти Білокуракинської селищної ради.

Підсумовуючи роботу семінару Наталія Стрельцова, методист Луганського ОІППО, зазначила, що педагоги Білокуракинщини на 100 % готові до впровадження стандартів Нової української школи.

Матеріали  семінару можна переглянути за посиланням https://goo.gl/vmwkT1.