Відповідно до плану роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 23 лютого 2018 року розпочав роботу проект професійного розвитку для педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти «Плекаємо українську ідентичність засобами гри. Патріотичний квест». З учасниками проекту працювала Світлана Лазарєва, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО. У роботі проекту професійного розвитку брали участь представники закладів освіти міст Сєвєродонецька, Рубіжного, Лисичанська, Сватового, Біловодського, Попаснянського, Старобільського, Марківського та Кремінського районів Луганської області.

Концепція проекту. Пріоритетним завданням держави є оновлення змісту, форм та методів національно-патріотичного виховання молодого покоління. Сьогодні потрібні нові підходи до виховання патріотизму як почуття й базової особистісної цінності, ураховуючи неповторну культуру та історію України, що виступають потужним джерелом і міцним підґрунтям виховання дітей і молоді.

Метою патріотичного виховання є становлення громадянина-патріота, готового самовіддано розбудовувати суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, знати свої права й обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру й злагоді в суспільстві. Патріотизм є важливою соціальною цінністю, тому формування в особистості поваги до культурного та історичного минулого України, сучасних досягнень є одним із головних завдань педагога-організатора.

Мета проекту професійного розвитку:

  • розвиток професійної компетентності педагогів-організаторів із питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді за допомогою сучасних ігрових технологій;
  • знайомство учасників із сучасними концептуальними засадами патріотичного виховання;
  • знайомство з методологічними основами ігрових технологій;
  • розробка патріотичного квесту.

У першому модулі проекту «Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді: від теорії до практики» учасники дали визначення поняттю «патріотизм» як особистісній цінності та познайомилися з сучасними методами виховання.