26 лютого 2018 року на базі Сєвєродонецької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 14 Сєвєродонецької міської ради Луганської області відбувся семінар-тренінг «Розвиток громадянських компетентностей у сучасній освітній практиці» в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». З учителями закладу освіти працювали завідувач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Олена Буряк; старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Ольга Кечик; методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО Надія Лисенко.

Під час семінару були розкриті основні питання освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, базові принципи ОДГ/ОПЛ: навчання «про», «через», «для» демократії в контексті реформи системи освіти в Україні на засадах Нової української школи.

Особливо цікавою була практична складова навчання, де використовувались різноманітні вправи та техніки, інноваційні форми та методи роботи щодо формування громадянських компетентностей у шкільній освіті (вправи «Абетка знайомств», «Мілан робить вибір», «Герб», «Потреби дитини від…», «Перегони на повітряних кулях» тощо). Вправи заходу сприяли становленню загальної культури здобувача освіти, вихованню особистості, яка усвідомлює власну відповідальність перед суспільством за збереження життя на Землі; формуванню екологічної культури; зміцненню духовного і фізичного здоров’я кожної конкретної людини з метою розвитку демократичного громадянського суспільства.

Учасникам проекту було репрезентовано посібники Ради Європи із серії публікацій ОДГ/ОПЛ та web-платформу швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Захід був насиченим та динамічним.