28 лютого 2018 року на базі середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 20 м. Сєвєродонецька відбувся семінар-тренінг «Розвиток громадянських компетентностей у сучасній освітній практиці» в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». З учителями закладу освіти працювали завідувач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Олена Буряк; старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Ольга Кечик; методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО Надія Лисенко.

Під час семінару були розкриті основні питання освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, базові принципи ОДГ/ОПЛ: навчання «про», «через», «для» демократії в контексті реформи системи освіти на засадах Нової української школи. Реалізація змістової лінії «Громадянська відповідальність» сприяє формуванню активного члена громади й суспільства, який розуміє принципи й механізми функціонування суспільства, є вільною особистістю, яка визнає загальнолюдські й національні цінності та керується морально-етичними критеріями й почуттям громадянської відповідальності у власній поведінці. 

Особливо цікавою була практична складова навчання, де використовувались різноманітні вправи та техніки, інноваційні форми та методи роботи щодо формування громадянських компетентностей у шкільній освіті (вправи «Абетка знайомств», «Герб», «Оплески» тощо). Вправи заходу були розроблені як приклади інтерактивної діяльності, яка допомагає освоїти зміст конкретних предметів і водночас розвивати компоненти громадянської та соціальної компетентностей.

Особлива увага була приділена груповим формам роботи, методам та способам соціальної взаємодії в освітньому процесі, можливостям для забезпечення прав людини, інструментам демократичного уроку. Вправи «Бінго», «Перегони на повітряних кулях» сприяли формуванню громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів.

Учасникам проекту було репрезентовано посібники Ради Європи із серії публікацій ОДГ/ОПЛ та web-платформу швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Тренерський склад висловлює щиру вдячність учасникам заходу за теплу атмосферу, активність, готовність до змін та позитивні емоції.