У квітні 2018 року методист кафедри управління освітою Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Проніна разом з професійним сертифікованим коучем ACSTH Олександром Поповим відвідали урок позакласного читання в 6 класі з використанням інструментів коучингу за темою «Сім’я – моя фортеця» на прикладі творів про сімейні стосунки і дружбу сучасних письменників. Заняття відбулось у КЗ «Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 Лисичанської міської ради Луганської області».

Урок проводили вчитель української мови та літератури Олена Іванова та психолог Ганна Маркіна, які брали участь у семінарі-тренінгу «Коучинг як інноваційний інструмент педагога ХХІ століття» з травня 2017 року та отримали сертифікати тренерів з коучингу в педагогіці. Здобуті знання педагогічні працівники майже відразу почали використовувати на своїх заняттях. Згідно з Концепцією НУШ коучинг відносять до інноваційних технологій, адже цей напрям є новим у сфері освіти.

Під час роботи на уроці були використані різні коучингові техніки: аналіз оповідання з різних позицій через вправи «Якщо б…», «Піраміда причинно-наслідкових взаємозв’язків», «Шкала станів». Також серед коучингових підходів використовували рефлексію, візуалізацію «Уявна хвилинка». Учні утворювали власні моделі можливостей, які є підґрунтям для корекції бачення власного життя, у якому найголовніші цінності – сімейні відносини, дружба. Використання цих технік допомагає учням більш глибоко розуміти твір, зіставляти моральні проблеми з власним життям, що також підвищує мотивацію до читання книжок сучасних українських письменників та любов до літератури загалом.