З 15 жовтня 2017 року по 15 лютого 2018 року для вчителів природничих дисциплін, українознавства та початкових класів освітніх закладів України та українських освітніх осередків за кордоном був проведений міжнародний конкурс, спрямований на використання потенціалу українознавства як засобу формування свідомого і мотивованого патріотизму, вироблення соціальних та культурних компетентностей, що передбачають уміння зберігати та захищати національну ідентичність через визначення ціннісних пріоритетів, повагу до своєї історії, традицій, мовних та культурних практик.

Професійні змагання проводились на виконання Указу Президента України № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 роки» та в рамках заходів на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді на базі Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України.

Конкурс проводився у заочній формі. Конкурсанти розробляли конспекти уроків з українознавства або одного з предметів навчального плану українознавчого спрямування.

У професійних змаганнях взяли участь понад 1000 учителів із-за кордону та України, у тому числі 86 педпрацівників закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти Луганської області.

29 вчителів Луганщини  стали переможцями міжнародного конкурсу 2018 року.

У цілому, конкурс сприяв узагальненню та поширенню кращого педагогічного досвіду вчителів українознавства, учителів-предметників, учителів початкових класів освітніх закладів різних типів і форм власності в Україні та українських освітніх закладів за кордоном щодо українознавчого наповнення системи освіти, викладання курсу за вибором «Українознавство», а також використання елементів українознавства в різних галузях освіти в Україні та в українських освітніх осередках за кордоном.

Переможцями міжнародного конкурсу

 «УКРАЇНОЗНАВЧІ ПРІОРИТЕТИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ»

від Луганської області визнано:

П.І.Б Навчальний заклад Місце
1

Єрмоленко

Аліна Едуардівна
Новопсковський професійний аграрний ліцей Новопсковського району I
2

Лазаренко

Володимир Миколайович
Комунальний заклад «Нижньотеплівська загальноосвітня школа I–III ступенів Станично-Луганського району» I
3

Кликова

Наталія Петрівна
Білолуцька гімназія Новопсковської районної ради I
4

Бондаренко

Олена Вікторівна
Комунальний заклад «Лисичанський НВК загальноосвітня школа I–III ступенів № 3 – ДНЗ «Барвінок» II
5

Лисенко

Наталія Миколаївна
Чмирівський навчально-виховний комплекс «Школа I ступеня – гімназія» Чмирівської сільської ради Старобільського району II
6

Мишура

Любов Іванівна
Бондарівська гімназія Марківського райдержадміністрації II
7

Вагіна

Тетяна Іллівна
Новопсковська газопроводська загальноосвітня школа I–III ступенів Новопсковської районної ради II
8

Попова

Наталія Русланівна
Рубіжанський професійний хіміко-технологічний ліцей II
9

Перепелиця

Сергій Геннадійович
Денежниківська загальноосвітня школа I–III ступенів Новоайдарської районної ради II
10

Кравченко

Світлана Вікторівна

Комунальний заклад «Лисичанська загальноосвітня школа I–II ступенів № 29» Лисичанської міської ради  II
11

 Дездеревич
Ольга Анатоліївна

Лисичанська загальноосвітня школа I–III ступенів № 4 Лисичанської міської ради II
12

 Павлюшина
Людмила Іванівна

Камянська загальноосвітня школа I–III ступенів Новопсковської районної ради   II
13

Мірошніченко

Юлія Анатоліївна 
Рубіжанська спеціалізована школа I–III ступенів  № 7 Рубіжанської міської ради   II
14

Плахотниченко

Юлія Дмитрівна 

Денежниківська загальноосвітня школа I–III ступенів Новоайдарської районної ради

 II
15

Лисенко

Михайло Юрійович 
Чмирівський навчально-виховний комплекс «Школа I ступеня – гімназія» Чмирівської сільської ради Старобільського району  III 
16

Шматова

Ірина Миколайвна 
Троїцька гімназія Троїцької районної ради  III 
17

 Кімєєва
Тетяна Вікторівна

Райгородська загальноосвітня школа I–III ступенів  Новоайдарської районної ради III 
18

Дриженко

Неля Петрівна 
Дьомино-Олександрівська загальноосвітня школа I–III ступенів Троїцької районної ради  III
 19

Власенко

Ірина Михайлівна

Комунальний заклад «Нижньотеплівська загальноосвітня школа I–III ступенів Станично-Луганського району»   III 
20 

 Лазаренко
Катерина Анатоліївна

Комунальний заклад «Нижньотеплівська загальноосвітня школа I–III ступенів Станично-Луганського району»  III
 21

 Осика
Інна Анатоліївна

 НВК «Преображеньска загальноосвітня школа» I–II ступенів – дошкільний навчальний заклад» Сватівської районної ради  III
 22

 Онопко
Валентина Іванівна

НВК «Стельмахівська загальноосвітня школа I–III ст.– ДНЗ» Сватівської районної ради  III 
 23

 Літвінова
Зінаїда Петрівна

Тарасівська загальноосвітня школа I–III ступенів Троїцької районної ради III
 24

 Кобрина
Оксана Олександрівна

 Тарасівська загальноосвітня школа I–III ступенів Троїцької районної ради III
 25

Білявська

Валентина Іванівна 
Білолуцька загальноосвітня школа I–II ступенів Новопсковської районної ради III
26

Косенко

Наталія Миколаївна

Бондарівська гімназія Марківської райдержадміністрації  III
27

Ушатова

Інна Вікторівна 
Троїцька гімназія Троїцької районної ради  III 
28

Канівець

Інна Олегівна 
 Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс Сватівська загальноосвітня школа I ст. – гімназія»  III
29

Стешенко

Наталія Миколаївна 
 Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс  Сватівська загальноосвітня школа I ст. – гімназія»  III

 

РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ У МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ

 «УКРАЇНОЗНАВЧІ ПРІОРИТЕТИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ»

Міста/райони/

громади
К-сть учасників К-сть переможців
1. Лисичанськ 11 3
2. Рубіжне 3 1
3. Сєвєродонецьк - -
4. Біловодський 7 -
5. Білокуракинський 1 -
6.Кремінський - -
7. Марківський 6 2
8. Міловський 3 -
9. Новоайдарський 6 3
10. Новопсковський 10 4
11. Попаснянський 1 -
12. Сватівський 11 4
13. Ст.-Луганський 8 3
14. Старобільский 2 -
14/1. Чмирівський СР  1 2
15. Троїцький 9 5
16. Заклади ПТО 7 2
УСЬОГО: 86 29