З 9 по 11 червня 2018 року у місті Києві проходив семінар з питань освіти з урахуванням конфлікту. Організатори навчання – Освітній Кластер в Україні за підтримки ЮНІСЕФ та Save the Children. Основною метою тренінгу було ознайомлення учасників з принципами освіти з урахуванням конфлікту, що стане початком для формування спільноти, яка буде впроваджувати згадані принципи в Україні в межах своїх організацій.

 

Учасниками тренінгу були представники Інституту модернізації змісту освіти, Департаментів освіти і науки Донецької та Луганської ОДА, Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, провідні агенції Освітнього Кластера – ЮНІСЕФ і Save the Children та інші партнери Кластера.

Представниками від Луганського ОІППО виступили Ольга Касьянова, проректор з наукової роботи, Віта Байдик, старший викладач кафедри педагогіки та психології, та Наталія Столбун, методист кафедри педагогіки та психології.

Упродовж трьох днів учасники підвищували рівень базових знань і компетентностей у сфері освіти з урахуванням конфлікту (Conflict Sensitive Education, CSE). Міжнародні незалежні консультанти Маріанна Шмукі та Анна Уілсон знайомили фахівців освіти з основними інструментами та ресурсами CSE, наявними на глобальному рівні, для забезпечення надання якісної освіти у період кризи. Даний тренінг розпочав процес створення спільноти практиків у сфері освіти з урахування конфлікту в Україні.

Метою подальшої співпраці Освітній Кластер ставить навчити тренерів CSE і надалі впроваджувати згадані принципи в Україні в межах своїх організацій.