Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО на 2018 рік 14 червня відбулась моніторингова зустріч з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, а саме з координаторами та тренерами навчань з розвитку життєвих навичок та психосоціальної підтримки учнів, що навчаються близько лінії розмежування.

Зустріч проводилась у межах реалізації проекту «Комплексна психосоціальна підтримка та допомога найуразливішим групам населення поблизу лінії зіткнення».

Обговорення реалізованого проекту відбувалось між завідуючою кафедри управління освітою Луганського ОІППО Ларисою Михайловою, регіональним координатором проекту, старшим викладачем Луганського ОІППО Вітою Байдикметодистом Луганського ОІППО з питань здоров'язбережувальної діяльності в закладах освіти Оленою Єфремовою, міжнародними експертами у галузі освіти Крісом Таболтом та Майком Весселом, офіцером Дитячого фонду ООН (ЮНІЕФ) в Україні з питань захисту дітей в Україні Тетяною Фаннуш та тренерами навчань з розвитку життєвих навичок та психосоціальної підтримки учнів, що навчаються близько лінії розмежування.

З вересня 2017 року по квітень 2018 року Неурядовою організацією «Асоціація фахівців з вирішення конфліктів та психосоціальна підтримка «Слова допомагають» за фінансової підтримки ЮНІСЕФ був реалізований проект «Комплексна психосоціальна підтримка та допомога найуразливішим групам населення поблизу лінії зіткнення» в Донецькій та Луганській областях, Україна.

Проект проходив у співпраці з НаУКМА, Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України, Міністерством освіти і науки України.

Основна мета проекту – підвищення життєстійкості найбільш вразливих дітей, працівників громад, що живуть та працюють поблизу лінії зіткнення, а також створення потенціалу шкільних учителів і психологів в їх повсякденній роботі.

Бенефіціарами проекту стали 7000 дітей та підлітків з 66 державних шкіл у межах 5 км від лінії зіткнення Донецької та Луганської областей; 350 шкільних психологів, соціальних педагогів, учителів, директорів/заступників директорів з 66 шкіл, розташованих в межах 5 км від лінії зіткнення, 44 дитячих садка та слухачі Інститутів підвищення кваліфікації вчителів.

Реалізація тренінгу з психосоціальної підтримки (ПСП) для фахівців шкіл була зосереджена на наданні допомоги фахівцям для того, щоб вони змогли забезпечити психосоціальну підтримку найбільш постраждалим дітям, беручи до уваги особливості потреб хлопців і дівчат.

Моніторингова зустріч дала можливість поділитись успіхом реалізованого проекту та показала готовність учасників у майбутньому реалізувати наступний проект «Безпечна школа».