З 12 по 14 червня 2018 року у Запоріжжі пройшов Усеукраїнський проблемний науково-практичний семінар «Світ дитинства» (за формою проведення – «Літня школа для дорослих 2018»).

У заході взяли участь головні спеціалісти з дошкільної освіти обласних департаментів/управлінь освіти, викладачі закладів вищої освіти, викладачі та методисти закладів післядипломної педагогічної освіти, керівники та психологи закладів дошкільної освіти з дев’ятнадцяти областей України. Учасником заходу від Луганського ОІППО була Наталія Чумак, методист із дошкільної освіти.

Сучасна потреба в освіті впродовж життя продиктована не тільки прогресивним розвитком науки і техніки та використанням ІКТ, а і потребою особистості педагога відповідати запитам сучасного дитинства.

Саме діти стають замовниками нових відносин, нової педагогіки та дидактики. Тому метою семінару став пошук відповіді на нові виклики сучасності та підкорювання нових вершин педагогічної майстерності.

Упродовж трьох днів учасники семінару були охоплені активними формами навчання: smart-зарядка, майстер-класи, воркшопи, тренінгові вправи. Вони також оглянули виставку матеріалів кращого досвіду роботи ЗДО Запорізької області.

Педагогічний квест був побудований на світоглядних і методологічних засадах відкритості та безперервності процесу пізнання, спрямованого на формування компетентного, умотивованого педагога з використанням практико-орієнтовних динамічних форм і засобів навчання.

Участь у даному заході дала великий багаж науково-теоретичних знань та практичний досвід упровадження.