21–23 червня 2018 р. у м. Ірпіні відбулась Робоча нарада з обговорення апробації та підготовки програм курсу «Культура добросусідства» до огрифування.

Луганську область у роботі наради представили: Наталія Чумак, методист із дошкільної освіти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, сертифікований тренер з методики викладання курсу «Культура добросусідства», Світлана Лазарєва, методист з виховної роботи кафедри управління освітою Луганського ОІППО, Яна Чернишова, учитель Рубіжанської спеціалізованої школа І–ІІ ступенів № 2 Рубіжанської міської ради, сертифікований тренер з методики викладання курсу «Культура добросусідства.

Маргарита Араджионі, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А. Б. Кримського НАН України, керівник творчої групи розробників курсу «Культура добросусідства», привітала учасників заходу та відкрила робочу нараду.

На пленарному засіданні  мова йшла про загальні результати апробації програм і НМК курсу «Культура добросусідства» в 2017/2018 рр. за проектом «Розвиток громадянської освіти в загальноосвітніх школах України через розробку та пілотування спеціальних курсів і модулів» та подальший розвиток курсу в регіонах України. Також увагу учасників звернули на нормативні документи про освіту й нові вимоги до підготовки освітніх програм.

Упродовж трьох днів проходила робота по секціях: ЗДО; ЗЗСО 1–4 частини; ЗЗСО 5–12 частини; ЗЗСО «Я. Ми. Країна», на яких проходило обговорення проблем апробації курсу і адаптації програм; пояснювальних записок і структури програм курсу, наступності програм та адаптації програм курсу до регіональних особливостей.

Творча група розробників програми курсу «Культури добросусідства» під керівництвом автора курсу Маргарити Араджионі працювала над проблемою активізації місцевої громади через залучення батьків та створення програми роботи з дорослими. Науковці та педагоги-практики розробили та обговорили тематичний план нової програми роботи з батьками.

Робоча нарада закінчилась спільним обговоренням напрацьованих матеріалів та  перспектив розвитку курсу «Культури добросусідства» у регіонах України.