3 липня 2018 року відбувся семінар-тренінг «Оцінка, аналіз і планування заходів щодо удосконалення пілотних закладів освіти відповідно до концепції «Безпечна і дружня до дитини школа». Організатори навчання – Тетяна Ткачова, заступник директора Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Володимир Пономаренко, голова ГО «Здоров’я  через освіту, керівник проекту «Безпечна і дружня до дитини школа», Світлана Стукало, координатор освітніх програм представництво дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Семінар-тренінг відвідала Олена Єфремова, методист кафедри управляння освітою з питань здоров'язбережувальної діяльності в закладах освіти Луганського ОІППО.

Мета заходу: ознайомити з результатами експрес-оцінювання пілотних закладів освіти з проекту «Безпечна і дружня до дітей школа» та відпрацювати навички роботи з інструментами «Експрес-оцінювання» та «Індекс безпеки і здоров’я школи».

Представники 7 пілотних закладів загальної середньої освіти Луганської області вчились створювати безпечне і дружнє до дитини освітнє середовище. Проект  «Безпечна школа» − вимога нашого часу, зокрема реалізація права дітей на якісну освіту у сфері особистого здоров’я, безпеки, соціальної інтеграції.