31 серпня 2018 року Луганський ОІППО закінчив роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників початкової школи відповідно до реалізації Концепції «Нова українська школа». Підготовка вчителів початкових класів, які будуть навчати учнів 1-х класів у 2018–2019 навчальному році, та заступників директорів з навчально-виховної роботи  здійснювалась в очному форматі протягом 3-х сесій відповідно до затвердженого директором ЛОІППО та узгодженого Департаментом освіти і науки ЛОДА регіонального плану-графіка, оприлюдненого на сайтах Департаменту та ЛОІППО. 

Під час навчання учасники ознайомились із новим Державним стандартом початкової освіти, типовими освітніми програмами, базовими навчальними планами, організацією ефективного й безпечного освітнього середовища, методикою та практикою проведення «Ранкових зустрічей», компетентнісним, особистісно орієнтованим, інтегрованим і діяльнісним підходами в освітньому процесі Нової української школи та отримали консультації щодо навчання на дистанційному курсі освітньої платформи EdEra. Успішним завершенням очних сесій була репрезентація авторських творчих продуктів (проектів, технологічних портфоліо, навчально-методичних розробок, модельних програм тощо).

Виконавши очно-дистанційну програму, педагогічні працівники, що пройшли курси підвищення кваліфікації, отримали два сертифікати: безкоштовний електронний сертифікат на 60 навчальних годин освітньої платформи EdEra та свідоцтво Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 60 навчальних годин.

Загалом узяли участь у навчанні 674 педагоги (388 учителів початкових класів, 286 заступників директорів з навчально-виховної роботи та директорів шкіл), що стало надійним підґрунтям для успішної роботи в умовах Нової української школи.

Хочеться побажати вчителям та батькам об’єднатись у спільних прагненнях стати добровільними та зацікавленими однодумцями, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат.