Відповідно до Меморандуму про партнерство й співпрацю Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з Всеукраїнським фондом «Крок за кроком», за підтримки Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) розпочинається реалізація проекту «Створюємо інклюзивне середовище в дитячих садках Донецької та Луганської областей», який планується впровадити до січня 2019 року.

Координує роботу з реалізації проекту в Луганській області Наталія Чумак, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.

Мета проекту: розвиток компетентностей педагогів закладів дошкільної освіти в громадах  Луганської області для забезпечення інклюзивної практики.

У період з 1 по 4 жовтня 2018 року проводиться тренінг для педагогів закладів дошкільної освіти, методистів міських/районних методичних кабінетів (центрів), представників відділів освіти територіальних громад та інклюзивно-ресурсних центрів Луганської області з метою підготовки тренерів для роботи з колективами працівників і батьками вихованців.

Інклюзивна освіта є одним з пріоритетів сучасного процесу реформування. Багато відбулося змін у початковій школі, пов’язаних із запровадженням концепції Нової української школи й нових освітніх стандартів. Водночас є велика потреба підтримувати інклюзивну освіту на рівні закладів дошкільної освіти з урахуванням того, що дошкільний вік більш чутливий до втручань. 

Перший день тренінгу був насиченим і продуктивним. Уся теоретична інформація активно опрацьовувалась практичними вправами та самостійним виконанням завдань, які проводили тренери-консультанти ВФ «Крок за кроком»: Наталія Заєркова, викладач Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, методист Київського ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, Аліна Трейтяк, викладач Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, методист Київського ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, під керівництвом координатора проекту Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Юлією Найдою, старшим викладачем кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.