У Києві триває X Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті – 2018». Педагоги Луганщини поставили за мету гідно репрезентувати досвід щодо створення освітньо-виховної траєкторії Нової української школи, практичних напрацювань у напрямі партнерства школи з родиною та громадою, забезпечення професійного зростання педагогів у системі педагогічної освіти, інноваційних підходів до навчання. Усього в роботі виставки взяли участь 545 учасників, які представляли 390 закладів загальної середньої освіти.

Свої здобутки педагогічна спільнота Луганщини висвітлила на виставковому стенді «Нова українська школа – шлях до якісної освіти», який, як і в попередні роки, викликав надзвичайний інтерес у відвідувачів. Експозиція освітян нашого регіону представлена двома банерами «Освітні заклади Луганщини – територія демократії та успіху» та «ЛОІППО – освітній простір для професійного розвитку педагога», які розкривають важливі напрями становлення Нової української школи.

Загалом були представлені 320 конкурсних робіт у 8 номінаціях. 14 закладів освіти Луганської області взяли участь у 3 номінаціях. За підсумками конкурсу освітяни отримали почесні нагороди.

Золоту медаль у номінації «Впровадження інноваційних моделей професійного розвитку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у системі післядипломної освіти» вибороли Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та комунальна установа «Сєвєродонецький методичний центр» Сєвєродонецької міської ради Луганської області.

У номінації «Інноваційна діяльність закладу освіти в умовах упровадження Концепції Нової української школи» нагороджені:

Золотою медаллю ‒ Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей Луганської області; Сватівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 8 Сватівської районної ради Луганської області;

Срібною медаллю ‒ Золотівська багатопрофільна гімназія Попаснянської районної ради Луганської області.

У номінації «Інноваційне освітнє середовище: нові виклики та сучасні рішення» 3 освітні заклади Луганської області отримали почесну нагороду ‒ Золоту медаль: середня загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 6 міста Сєвєродонецька Луганської області; опорний навчальний заклад «Красноріченський заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів» Кремінської районної ради Луганської області; Попаснянська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 21 Попаснянської районної ради Луганської області.

Представники Луганської делегації є активними учасниками в роботі виставкових заходів: сьогодні за ініціативи та організації Луганського ОІППО був проведений круглий стіл «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти: упровадження ідей Нової української школи» та семінар «Гендерна освіта та виховання: від рівних прав – до рівних можливостей».

Робота круглого столу була представлена доповідями на такі теми:

  • Реалізація принципу наступності дошкільної та початкової освіти.
  • Зв’язок змісту дошкільної й початкової освіти в забезпеченні наступності.;
  • Організація освітнього процесу дошкільної та початкової освіти.
  • Умови цілісного розвитку особистості на рівнях дошкільної та початкової освіти.
  • Психологічна підтримка успішної адаптації першокласників до життя.
  • Створення системи методичного сервісу для педагогів і батьків.

Під час роботи семінару були обговорені нагальні питання:

  • створення умов для розвитку успішної особистості на засадах гендерної педагогіки;
  • рівні права та можливості в системі учнівського самоврядування;
  • система роботи Кремінської школи-гімназії щодо формування в особистості гендерної культури;
  • гендерний підхід у військово-патріотичному виховання молоді на засадах козацької педагогіки.

Доповідачі отримали відповідні сертифікати X Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті».

Педагоги Луганщини продемонстрували готовність до роботи за новими освітніми траєкторіями та результати наполегливої праці задля вдалого запуску реформи «Нова українська школа» й позитивного поштовху розвитку системи освіти загалом.

Вітаємо освітян Луганської області – переможців X Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2018»!