День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Уже традиційно в цей день українців запрошують написати диктант національної єдності. Цей рік не став винятком: сьогодні всі охочі в Україні та за її межами мали змогу взяти участь у XVIII радіодиктанті, що мав девіз «Пишемо разом – єднання навколо мови».

Луганський ОІППО також приєднався до мовного флешмобу. Марафон розпочався об 11:00, а текст диктанту звучав за півгодини після вступного слова ведучих. Заступник директора з наукової роботи ЛОІППО Ольга Касьянова та завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Юлія Данільєва писали диктант разом зі студентами, викладачами освітніх закладів, посадовими особами в Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля. Співробітники Луганського ОІППО слухали трансляцію Українського радіо в аудиторіях інституту.

Диктував український лінгвіст Олександр Авраменко, який уже традиційно є автором тексту, що об’єднує українців по всьому світу. Цьогоріч назва диктанту – «Крила України». Проникливим був зміст, правильним та влучним, таким, що вкотре доводить: «… сила наша в тому, що нас багато й ми різні», українці вміють не тільки мріяти, а й утілювати, здавалося б, нездійсненне в життя. 

Радіодиктант – це не просто перевірка грамотності, це – єднання навколо мови. Захід і справді об’єднав усіх присутніх, адже писали його не заради призів чи оцінок, а з великої любові до рідного слова.