26 грудня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Розвиток загальнокультурної компетентності вчителів образотворчого мистецтва засобами колориту» для вчителів образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» закладів загальної середньої освіти Луганської області.

Захід відкрила Ольга Тєлушкіна, завідувач художнім відділом КЗ «Лисичанська дитяча школа мистецтв №1», яка розглянула колористичні пошуки митців-імпресіоністів. Особливу увагу вона приділила методиці аналізу живописного твору, яка враховує вікові особливості учнів. Далі з учасниками працювала Валентина Мартинова, методист кафедри управління освітою Луганського ОІППО.

Семінар був націлений на розвиток компетентності вчителів з питань колористичної грамотності й використання знань з колірної гармонії у різних сферах педагогічної діяльності викладачів. Викладачі ознайомились з тенденціями колористичних уподобань суспільства на протязі останніх віків, розглянули способи використання колориту українськими митцями, приділивши особливу увагу творчості Івана Марчука й аналізу психологічного впливу колористичного рішення живописного твору на прикладі його робіт.

Завершила семінар Інна Іванова, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО, яка разом з викладачами виконала творче завдання: «Кольорові асоціації» на основі сприйняття картин відомого українського художника Івана Марчука.

Присутні відзначили актуальність матеріалу, який вони зможуть у подальшому використовувати на уроках образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво».