З 06 лютого 2019 року у закладі дошкільної освіти № 9 «Дельфін» м. Рубіжного розпочались семінари-тренінги для трьох дошкільних закладів освіти, які долучились до проекту «Розвиваємо інклюзивне освітнє середовище в дитячих садках Донецької і Луганської областей». Тренерами виступили методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Наталія Чумак і Любов Галенко.

У заході взяли участь 26 учасників, серед них директор інклюзивно-ресурсного центру м. Рубіжного Світлана Шелест, батьки дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в цьому дошкільному закладі освіти, адміністрація та педагоги.

Під час роботи були висвітлені актуальні теми щодо інклюзивного навчання та його ефективного впровадження.

Важливою складовою успіху даного проекту стало залучення батьків усіх дітей, а не тільки тих, які виховують дитину з особливими освітніми потреба.

Тренерами Наталією Чумак та Любов’ю Галенко були опрацьовані наступні модулі: «Інклюзивне навчання у сучасному освітньому середовищі: основні підходи і бачення», «Асистент вихователя. Основні завдання та функції. Особливості співпраці в команді», «Індивідуальна програма розвитку для дітей з особливими освітніми потребами».

 У кінці семінару-тренінгу учасники висловили вдячність тренерам за отриману інформацію в доступній формі й прохання батьків та педагогів спільно з адміністрацією дитячого садочка продовжити співпрацю щодо розвитку інклюзивної освіти.