08 лютого 2019 року в закладі дошкільної освіти № 5 «Любисток» м. Рубіжного закінчився триденний семінар-тренінг  для  трьох дошкільних закладів освіти, які долучились до проекту «Розвиваємо інклюзивне освітнє середовище в дитячих садках Донецької і Луганської областей». Тренерами виступили методисти кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Наталія Чумак і Любов Галенко.

У заході взяли участь 24 особи, з них: 2 батьків дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в цьому дошкільному закладі освіти, адміністрація та педагоги.

Під час продуктивної роботи з учасниками семінару-тренінгу були обговорені питання створення умов для отримання, засвоєння і використання знань, умінь і навичок дітьми з особливими освітніми потребами в різних видах діяльності разом з усіма однолітками групи, забезпечення умов для спільного виховання і навчання дітей з різними психофізичними особливостями розвитку.

Важливою була активність матерів, які виховують дітей з особливими освітніми потребами, в обговоренні і бажанні поділитись власним досвідом.

Тренери Наталія Чумак та Любов Галенко опрацювали з учасниками наступні модулі: «Інклюзивне навчання у сучасному освітньому середовищі: основні підходи і бачення», «Асистент вихователя. Основні завдання та функції. Особливості співпраці в команді», «Індивідуальна програма розвитку для дітей з особливими освітніми потребами».

Насамкінець семінару-тренінгу була висловлена вдячність тренерам від директора дошкільного закладу за надану інформацію в доступній формі.  Батьки та педагоги спільно з адміністрацією дитячого садка чекають на продовження співпраці щодо розвитку інклюзивної освіти в дошкільному закладі.