04–07 лютого 2019 року в місті Ірпені Київської області відбувся тренінг «Педагогіка початкової школи: фінський досвід» у межах Проекту «Фінська підтримка реформи української школи» з метою ознайомлення учасників із фінськими підходами, досвідом і кращими практиками сучасної педагогіки початкової школи.

До складу Луганської делегації увійшли Ольга Кечик, старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО; Яна Чернишова, методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО.

З привітальним словом до учасників тренінгу звернулись державний експерт з питань забезпечення якості освіти (Міністерство освіти і науки України) Олена Ліннік; національний директор Проекту «Навчаємось разом» Роман Шиян; керівник Проекту «Навчаємось разом» Арто Ваахтокарі.

Модераторами заходу виступили радник Проекту «Навчаємось разом» Туйя Лаурен та директор Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Наталія Софій.

Навчання проводили доктори педагогічних наук, викладачі Гельсінського університету Анні Лоукоміес і Ретта Ніемі. Учасники тренінгу високо оцінили професіоналізм роботи тренерів, а також різноманітність використаних методів і прийомів.

Під час тренінгу були розглянуті наступні питання:

  • фінська система освіти і національна освітня програма (базова освіта);
  • багатодисциплінарне навчання на підтримку інклюзивної освіти;
  • ієрархія навичок мислення і роль концептуалізації;
  • професійний розвиток учителів та педагогічні дослідження;
  • надання підтримки з метою забезпечення мотивації, участі та благополуччя учнів.

Останній день тренінгу – день рефлексії, який був присвячений виробленню учасниками заходу спільних подальших кроків модульної програми підготовки тренерів НУШ.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам та учасникам заходу за теплу атмосферу, активність, готовність до змін і позитивні емоції!