11 лютого 2019 року в Луганському ОІППО розпочав свою роботу Міжрегіональний авторський семінар-тренінг з методики роботи за програмою міжкультурної і громадянської освіти «Український віночок» курсу «Культура добросусідства» для педагогів ЗДО Луганської і Харківської областей.

Учасників семінару привітали Ольга Касьянова, координатор упровадження курсу «Культура добросусідства» в Луганській області, заступник директора з наукової роботи ЛОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, наголосивши на актуальності та необхідності впровадження данного наскрізного курсу в закладах освіти.

Маргарита Араджионі, керівник групи розробників спецкурсу «Культура добросусідства», представила учасникам тренерів, які будуть впроваджувати курс «Культура добросусідства» – завідувача центру психологічної служби відділу освіти Бучанської міської ради (м. Буча) Нелю Лисенко, методиста кабінету дошкільної та початкової освіти Закарпатського ІППО  (м. Ужгород) Ольгу Романчак, та методиста кафедри педагогіки та психології (дошкільна освіта) Луганського ОІППО (м. СєвєродонецькНаталю Чумак.

Крім цього, Маргарита Араджионі відкривала роботу групи. Вона не тільки ознайомила учасників курсу з інструментами формування соціальної компетентності дітей та молоді, а й з розвитком громадянської освіти в Україні та особливостями роботи за курсом «Культура добросусідства» в освітніх закладах різного рівня.

Ольга Романчак працювала з учасниками на наступні теми:

  • Цілі, завдання, структуру та основні положення програми «Український віночок. Регіон».
  • Принципи побудови програмно-методичного комплексу.
  • Планування роботи з реалізації змісту програми в середній і старшій групах ЗДО.
  • Інтеграція Програми в освітній процес сучасного закладу дошкільної освіти.
  • Створення моделі інтегрованого планування життєдіяльності дошкільників.
  • Створення предметно-розвивального середовища в закладі дошкільної освіти та його вплив на формування толерантності дітей.

Захід відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки України (лист від 09.07.2018 р. №  1/9-438) у межах виконання Інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток» проекту «Development of a democratic environment and tolerance through cooperation of educators and parents in pre-school educational institutions, primary schools and communities» (UKR-18/0011).

Більше фото за посиланням...