З 25 лютого по 01 березня в межах співпраці Луганського ОІППО з Міжнародною гуманітарною організацією «Лікарі світу» (MdM) відбулось навчання за програмою «Управління проблемами Плюс» (УП+) у процесі реалізації проекту «Психосоціальна підтримка населення, яке постраждало від конфлікту в Україні».

Міжнародна гуманітарна організація «Лікарі світу» (MdM) працює в Україні з 2015 року й надає безкоштовну медичну допомогу та психосоціальну підтримку постраждалим від конфлікту в Україні. Програма «Управління Проблемами+»  – це психологічна інтервенція, розроблена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для роботи з дорослими в стані дистресу в громадах, які знаходяться під впливом несприятливих обставин. Програму УП+ можна використовувати для допомоги клієнтам як і з психологічними (наприклад, стресом, страхом, відчуттям безпорадності), так і практичними труднощами (наприклад, проблемами зі здобутком засобів для існування, конфліктами в родині).

До проекту долучились Віта Байдик, старший викладач кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, Наталія Столбун, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, та працівники психологічної служби закладів освіти мм. Сєвєродонецька, Рубіжного, Лисичанська, які пройшли попередній відбір на програму. Проект передбачає навчання, супервізійні зустрічі та подальшу роботу учасників в якості консультантів до серпня 2019 року.

Протягом п’яти днів учасники отримували глибокі знання з питань надання психологічної інтервенції низької інтенсивності з використанням когнітивно-поведінкової (КПТ) терапії та практикували навички надання допомоги для покращення певних аспектів психічного здоров’я й психосоціального благополуччя особистості.

Учасники програми висловили подяку тренерам Лідії Касянчук, Ганні Голоктіоновій та Алевтині Дубіній за створену атмосферу інтерактивного навчання й супервізійної підтримки та за надані корисні інформаційні матеріали.