19 та 22 березня 2019 року на базі Лисичанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 26 Лисичанської міської ради Луганської області відбувся семінар-тренінг «Формування громадянської свідомості як головного складника національно-патріотичного виховання учнівської молоді».

У заході взяли участь 20 учителів закладу освіти, з якими працювала старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО, кандидат педагогічних наук Ольга Кечик.

Під час семінару були обговорені цінності національно-патріотичного виховання та визначені механізми формування громадянської свідомості учнівської молоді, яка розуміє принципи і методи функціонування суспільства, визнає загальнолюдські й національні цінності, керується морально-етичними критеріями і почуттям громадянської відповідальності у власній поведінці.

Особлива увага була приділена груповим формам роботи, методам та способам соціальної взаємодії в освітньому процесі, можливостям реалізації наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» під час вивчення різних шкільних предметів в умовах Нової української школи. Вправи «Абетка знайомств», «Аварія на морі», «Дилема Шмідта», «Перегони на повітряних кулях», «Бінго», «Герб», «Букет квітів», «Гаряча картопля», «Потреби дитини від …» тощо були розроблені як приклади інтерактивної діяльності для розвитку компонентів громадянської та соціальної компетентностей.

Захід був насиченим та динамічним. Висловлюємо щиру вдячність учасникам заходу за активну громадянську позицію, теплу атмосферу, готовність до змін та позитивні емоції.