25–26 березня 2019 року на базі опорного закладу загальної середньої освіти Марківська гімназія Марківської районної ради Луганської області відбувся дводенний тренінг «Життєві навички для активного громадянства» для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників, соціальних педагогів, практичних психологів та учителів-предметників.

Тренінг є складовою частиною проекту «Посилення участі підлітків у житті школи і громади», який реалізується в Луганській області за сприяння Міністерства освіти і науки України, представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» в межах моделювання концепції «Безпечна і дружня до дитини школа».

Тренерами виступили співробітники Луганського ОІППО: Світлана Галушкометодист кафедри управління освітою, та Оксана Рачокметодист кафедри педагогіки та психології. Вони ознайомили учасників з основними завданнями курсу «Життєві навички для активного громадянства», провели аналіз змісту, спрямованості та методів компетентнісного навчання учнів в умовах упровадження Концепції Нової української школи. Учасники тренінгу обговорили особливості розвитку та потреби підлітків, провели оцінювання змісту тренінгів, змоделювали окремі заняття за методом «глибокого занурення», тобто побували в ролі учня, тренера, експерта з оцінки навчально-методичних матеріалів тощо.

За результатами оцінювання та моделювання вчителі надали пропозиції щодо вдосконалення змісту тренінгового курсу, визначили способи його впровадження у своїх закладах освіти й отримали сертифікати про участь у заході.