05–06 квітня 2019 року на базі комунальної установи «Білокуракинський районний методичний кабінет» відбувся дводенний тренінг «Життєві навички для активного громадянства» для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, соціальних педагогів, практичних психологів, учителів історії та учителів предмета «Основи здоров’я». 

 

Тренінг є складовою частиною проекту «Посилення участі підлітків у житті школи і громади», який реалізується в Луганській області за сприяння Міністерства освіти і науки України, представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» в межах моделювання концепції «Безпечна і дружня до дитини школа».

Тренерами виступили співробітники Луганського ОІППО: Світлана Галушкометодист кафедри управління освітою, та Оксана Рачокметодист кафедри педагогіки та психології. Вони ознайомили учасників з основними завданнями курсу «Життєві навички для активного громадянства», обговорили з учасниками потреби та особливості розвитку підлітків, провели аналіз змісту, спрямованості та методів компетентнісного навчання учнів. Учителі провели оцінювання змісту тренінгів, змоделювали окремі заняття за методом «глибокого занурення», тобто побували в ролі тренера, учня та експерта з оцінки навчально-методичних матеріалів тощо.

Під час командної роботи були визначені способи впровадження нового курсу у закладах загальної середньої освіти та подальші кроки із взаємодії освітніх закладів із дитячими і молодіжними громадськими організаціями.

За результатами оцінювання та моделювання вчителі надали пропозиції щодо вдосконалення змісту тренінгового курсу й отримали сертифікати про участь у заході.