Відповідно до плану роботи 09 квітня 2019 року в Луганському ОІППО відбувся обласний інструктивно-методичний семінар «Про підсумки 2018–2019 навчального року, підготовку до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з предметів природничо-математичного циклу» для  керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів природничо-математичних дисциплін і методистів відділів освіти об’єднаних територіальних громад.

Головною метою семінару стало ознайомлення учителів з особливостями підготовки учнів до ДПА та ЗНО – 2019, підбиття підсумків ІІІ та IV етапів Усеукраїнських учнівських олімпіад з предметів природничо-математичного циклу, усеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Географія».

З вітальним словом до учасників звернулась Олена Олександрівна Буряк, завідувач кафедри науково-природничих дисциплін та методики їх викладання, яка окреслила коло актуальних питань розвитку природничо-математичної освіти в Луганській області.

Про особливості зовнішнього незалежного оцінювання з дисциплін природничо-математичного циклу розповіла Світлана Анатоліївна Новікова, начальник відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти. Було окреслено особливості завдань з предметів, перспективи та виклики зовнішнього незалежного оцінювання (репрезентація).

Про нові засади підвищення кваліфікації для педагогічних працівників у 2019–2020 н. р. розповіла О. О. Буряк, яка прокоментувала пропозиції Луганського ОІППО щодо курсів підвищення кваліфікації на наступний навчальний рік.

Заступник директора Луганського ОІППО Сергій Олександрович Жерліцин проаналізував рейтинг навчальних предметів за кількістю переможців Усеукраїнських олімпіад за 2015–2019 роки.

Після пленарного засідання робота тривала на секціях:

 • для керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів математики та фізики (модератор: Лариса Миколаївна Стецюк) було представлено до обговорення питання «Підготовка до ДПА та ЗНО з математики та фізики у 2018–2019 н. р.». Під час обговорення детально проаналізовані формати завдань, розподіл учасників тестування за кількістю набраних балів, розподіл завдань за складністю тестового завдання та результати учасників ЗНО – 2018 Луганської області (матеріали секції: https://drive.google.com/file/d)
 • для керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів хімії (модератори: Світлана Анатоліївна Новікова, Любов Олександрівна Бондар) були представлені до обговорення питання:
 1. Сучасні аспекти методики викладання хімії в школі.
 2. Підготовка до ДПА та ЗНО з хімії у 2018–2019 н. р.
 3. Особливості ЗНО – 2020 з хімії, обговорення змісту компетентнісних завдань (матеріали секції: https://drive.google.com/drive/folders).

У процесі секційного засідання начальник відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти проаналізувала завдання зовнішнього незалежного оцінювання – 2018, розглянула перспективи, роз’яснила компетентнісний потенціал завдань з хімії. Був проведений практичний блок зі складання завдань компетентнісного характеру, представлені до уваги нові формати завдань ЗНО.

 • для керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів біології (модератор: Наталія Володимирівна Капацій) були представлені до обговорення такі питання:
 1. Аналіз завдань ЗНО з біології 2018 року та ознайомлення з онлайн-ресурсами для підготовки до ЗНО 2019 року.
 2. Результати конкурсу «КОЛОСОК – осінній – 2018» та організація проведення конкурсу «КОЛОСОК – весняний – 2019».
 3. Про вибір підручників з біології для 11 класу за новою програмою.
 4. Про результати Усеукраїнської олімпіади з біології у 2019 році.
 5. Про проведення ДПА у 2018–2019 н. р. (матеріали секції: https://drive.google.com/file/)
 • для керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів географії (модератор: Ярослава Валеріївна Коваленко) були розглянуті питання:
 1. Результати II етапу конкурсу фахової майстерності «Учитель року – 2019» у номінації «Географія». Проаналізовані всі етапи конкурсних випробувань, вручені подяки Луганського ОІППО та подарунки від видавничої групи «Основа».
 2. Результати та аналіз участі районів і міст області в III та ІV етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Був представлений досвід роботи в підготовці учнів до ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії Наталії Василівни Гребенюк, учителя середньої загальноосвітньої школи № 13 міста Сєвєродонецька.
 3. Про підготовку до ЗНО та ДПА з географії.
 4. Про особливості підготовки до регіонального моніторингового дослідження з географії (матеріали секції: https://drive.google.com/file/d/).

Висловлюємо подяку начальнику відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти Світлані Анатоліївні Новіковій.